Dwa routery linksys 200g w sieci

Witam,mam dwa routery linksys 200g i chcę je skonfigurować aby razem pracowały w sieci biurowej.Na jedym z routerów jest neostrada a na drugim netia,prosiłbym o podpowiedż.Walczę już z tym problemem dwa miesiące w internecie nic nie znalazłem na temat dwóch routerów i połączenia ich ze sobą.Jeszcze raz proszę o pomoc.DZIĘKUJĘ

Może napisz, co chcesz uzyskać… Połączyć możesz zawsze kabelkiem, no ale co z tego?

Router o którym mówisz to prosta bramka ADSL z routerem… Co chcesz więc zrobić?

  • możesz skonfigurować tak, że wszyscy będą w jednej sieci, ale część osób będzie “wychodziła” przez jedno łącze, część przez drugie (musisz to zrobić statycznie, tj.:

  • w routerach skonfigurować sieci tak, żeby tylko jeden przydzielał adres z DHCP (ew. całkowicie zrezygnować z DHCP).

  • jak mają być w jednej podsieci, to zrób tak, aby nie miały tego samego adresu IP od strony LAN (czyli np. jeden 192.168.0.1 a drugi 192.168.0.2).

  • jak jeden komputer ma korzystać z Neostrady i jest to router 192,168.0.1, to zmieniasz na niego bramę domyślną (192.168.0.1), jak drugi ma komputer korzystać z netii, to zmieniasz na 192.168.0.2 (z tego też powodu pewnie będziesz musiał zrezygnować z DHCP, ponieważ wszystkie będą kierować na bramę domyślną z serwera DHCP).

Jak chcesz to zrobić jakoś “mądrze”, to trzeba znaleźć w piwnicy jakiś starszy komputer (może być Celeron 400, nawet słabszy). Wsadzasz do niego 3 karty sieciowe - do dwóch wpinasz routery, trzecią wychodzisz na LAN. Na komputerze instalujesz odpowiedni serwer, który będzie robił load balancing.

(konfigurujesz np., że wszystkie odwołania do stron WWW idą przez neostradę a np. ściąganie muzyki przez netię; w przypadku awarii któregoś łącza wszystko “przechodzi” na działające łącze).

Jest sporo gotowego (darmowego) do tego oprogramowania (bazującego na Linuksie, lub FreeBSD) - a konfiguracja jest prosta ze względu na konsolę do której się łączysz przez WWW (czyli jak do Twoich routerów…).

Dziękuję porada przydała się.

Przecież Ci napisałem…

Co jeszcze Ci potrzeba?

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN