Dwa routery w sieci

Witam,

Na wstępie napiszę, że czytałem o tym  w necie zanim tu postanowiłem napisać ale nie jestem pewny, dlatego piszę ten wątek.

Opiszę problem a później zadam pytanie.Mam jeden router siemens z jedną anteną + AP. Szwagier chce aby był drugi router, bo AP nie wystarcza. A mieszkamy w domu. Na pierwszym piętrze jest zasięg ale wyżej już średnio. Między pietrami będą drzwi a ten router co mam jest na parterze.

Mam kilka gniazd telefonicznych i gdy bym podłaczył ten http://www.komputronik.pl/product/181965/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL2_Wi_Fi_300Mb-s_TD_W8968.html router do gniazda, to czy by zakłuciło pracę tego pierwszego routera gdy pierwszy router jest na 192.168.1.1 a drugi bym ustawił na 192.168.2.1 z tym samym hasłem dostępu do internetu?

Nie wiem czy dobrze rozszyfrowuję to co chcesz przekazać, ale 2 routery na jednej linii działać nie będą.

 

Jak dla mnie masz 2 opcje:

 

  1. Ustawić druki AP jako repeater sygnału WiFi

  2. Wyższe kondygnacje domu z routerem połączyć przez http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/rutery/2012/01/internet-z-gniazdka-porownanie-6-adapterow-powerline.aspx i na górze postawić zwykły AP.

hatezit

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Agaton, teraz chciałem edytowac temat ale nie mam opcji, tylko mogę tekst edytować, który napisałem.

najlepiej połączyć oba routery skrętką!

niema lepszej opcji, można próbować z repeaterem ale nie wiele sprzętu to obsługuje

 

Jasna to rzecz, ale specjalnie nie wspominałem bo często ciągnięcie skrętki przez kilka pięter jest dość upierdliwe :slight_smile:

Hatezit, gdy kliniesz edytuj, musisz wybrać opcję pełnego edytora tekstu, tam pojawi się pole edycji tytułu. Oczywiście edytujesz post, otwierający wątek, tylko tam można edytować tytuł.