Dwa routery w sieci

(hatezit) #1

Witam,

Na wstępie napiszę, że czytałem o tym  w necie zanim tu postanowiłem napisać ale nie jestem pewny, dlatego piszę ten wątek.

Opiszę problem a później zadam pytanie.Mam jeden router siemens z jedną anteną + AP. Szwagier chce aby był drugi router, bo AP nie wystarcza. A mieszkamy w domu. Na pierwszym piętrze jest zasięg ale wyżej już średnio. Między pietrami będą drzwi a ten router co mam jest na parterze.

Mam kilka gniazd telefonicznych i gdy bym podłaczył ten http://www.komputronik.pl/product/181965/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL2_Wi_Fi_300Mb-s_TD_W8968.html router do gniazda, to czy by zakłuciło pracę tego pierwszego routera gdy pierwszy router jest na 192.168.1.1 a drugi bym ustawił na 192.168.2.1 z tym samym hasłem dostępu do internetu?

(MrQ) #2

Nie wiem czy dobrze rozszyfrowuję to co chcesz przekazać, ale 2 routery na jednej linii działać nie będą.

Jak dla mnie masz 2 opcje:

1. Ustawić druki AP jako repeater sygnału WiFi

2. Wyższe kondygnacje domu z routerem połączyć przez http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/rutery/2012/01/internet-z-gniazdka-porownanie-6-adapterow-powerline.aspx i na górze postawić zwykły AP.

(Agatonster) #3

hatezit

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(hatezit) #4

Agaton, teraz chciałem edytowac temat ale nie mam opcji, tylko mogę tekst edytować, który napisałem.

(Robin-Otzi) #5

najlepiej połączyć oba routery skrętką!

niema lepszej opcji, można próbować z repeaterem ale nie wiele sprzętu to obsługuje

(MrQ) #6

Jasna to rzecz, ale specjalnie nie wspominałem bo często ciągnięcie skrętki przez kilka pięter jest dość upierdliwe :slight_smile:

(roobal) #7

Hatezit, gdy kliniesz edytuj, musisz wybrać opcję pełnego edytora tekstu, tam pojawi się pole edycji tytułu. Oczywiście edytujesz post, otwierający wątek, tylko tam można edytować tytuł.