Dwa smartfony co lepsze do zdjęć?

Huawei P30 czy Realme 7 Pro do zdjęć? Z tego co widzę na samplach to Realme kładzie P30 na łopatki…

Skoro sam już wiesz, który lepszy, to po co się pytasz? :slight_smile:

P30 Pro

Za drogi P30 Pro.

Bo może zdjęcia w sieci kłamią i Realme wydał sporo kasy na reklamę?

Zaproponuję spojrzenie pod kątem kolorystyki. Sporo chińskich telefonów przetwarza zdjęcia tak, że kolory są lekko pastelowe. Po prostu ludzie wychowani w chińskiej kulturze lubią taką kolorystkę i oczekują takich zdjęć. Zobacz na zdjęcia z Realme 7 Pro. Aparat przetwarza kolory tak, że są lekko neonowe/pastelowe w kierunku zimnej barwy.

Znowu kolory w Huawei są bardziej zbliżone do europejskich gustów

Obie kolorystyki są fajne i mogą się podobać, zależy kto co lubi.

Jedno z drugim się wyklucza :thinking:

Mnie się bardziej podobają te pastelowe jak to nazwałeś, z ostrością jest bardzo dobrze w Realme 7 Pro.

Myslę czy P30 nie wymienić na Realme 7 Pro.

Myśl szybko

Rozpoczęła się za to przedsprzedaż Realme 7 Pro w wariancie 8GB + 128GB i cenie 1299 złotych.
Potrwa do 12 października, a osoby decydujące się z niej skorzystać mogą liczyć na prezent w postaci opaski realme Band.

Wiele osób ogląda parametry aparatów, rozdzielczość, ilość obiektywów itp i ostatecznie wybiera te zdjęcia, na których kolory najbardziej im odpowiadają :wink: Dla przykładu są fani kolorystyki Samsunga.

To jest to samo zagadnienie co z aparatami fotograficznymi, a sięga czasów aparatów analogowych i klisz na rolce. To jakie kolory na zdjęciach wychodziły zależało od tego jakiego producenta aparat czy kliszę kupiłeś. Dla przykładu kolory były ciepłe albo chłodne.

To co robią współczesne komórki z kolorami, to tak na prawdę obróbka graficzna. Sposób jest tajemnicą producenta, ale opiera się on głównie na przekształceniu na bazie LUT. Poniżej przykład komercyjnycch LUT ale jest w sieci sporo darmowych.

A tu darmowe
https://www.on1.com/free/luts/

Tani program to np https://www.on1.com/products/effects/ (ja go wyłapałem w darmowej promocji) pewnie są też darmowe.

W praktyce mając takie zdjęcia jak robi P30 możesz sobie sam je obrobić w programie graficznym zakładając LUT i jak sobie dopracujesz ustawienia to uzyskasz kolorystykę podobną do tej z Realme. Pytanie tylko czy się chce? Gorzej w drugą stronę, bo Realme mocniej modyfikuje kolory ale znowu od ręki masz zdjęcia takie jakie lubisz. Wiem trudny wybór :sweat_smile:

No właśnie się nie chce… Prawie każde poprawiam w Adobe Photoshop Express na Androida.

Tylko się zastanawiam czy takie foty są faktycznie czy ktoś lekko naciąga rzeczywistość.