Dwa sposoby na edycję równań w MS Word 2010 - problem

Witam,

Mam problem z edytorem równań w MS Word 2010.

Problem polega na tym, że jakimś sposobem jeden plik .docx zawiera równanie, po kliknięciu którego pojawia się edytor równań, a drugi posiada równanie, po kliknięciu którego pojawia się dodatkowa opcja na wstążce.

Zależy mi aby zawsze pojawiało się dodatkowe małe okienko “Równanie” - wtedy mam ułatwioną sprawę kopiowania do edytora html i nie muszę robić screenshotów, żeby umieścić równanie na www.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego pilnego dla mnie problemu.

Pozdrawiam!

ps. poniżej lustracja dwóch zainstniałych sytuacji

niechciana wersja

chciana wersja

Nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam, ale to ma chyba związek z wsteczną kompatybilnością plików różnych wersji Worda. Ten, który ci się “podoba” to zdaje się osadzony obiekt MS Equation Editor 3, wstawiony w starszej wersji Worda. Starszej niż 2007, w którym nie ma osobnego Edytora Równań natomiast jest narzędzie wbudowane - to, które ci się “nie podoba”.

http://office.microsoft.com/en-us/word- … 30366.aspx

Wersja en, nie chce mi się szukać po polsku

Dzięki za linka.

Czyli nie mogę się “uwstecznić”.

Jak już mam nową wersję równania to nie mogę tego przerobić na starszą wersję, więc mój sposób na szybkie przeklejanie równań do www już jest nieaktualny…

No chyba, że ktoś zna sposób konwersji… hm?

Nie bardzo rozumiem, co ty za myk robisz z tym kopiowaniem i wklejaniem do edytora html. W sensie, że co? Takie coś wkleja jakieś edytowalne (lub przynajmniej “zaznaczalne” jak np. tekst) równanie? jakiś MathML, czy coś w tym stylu?

Bo jeśli nie, i jeśli po prostu wklejasz do edytora www (w trybie WYSYWIG) obrazek, bitmapę z równaniem, to ja nieśmiało zaproponuję taką sztuczkę:

Wklep do Worda wszystkie potrzebne ci równania (tylko równania lub równania i towarzyszący im tekst i obrazki - jak wolisz). Na koniec zapisz całość jako przefiltrowaną stronę WWW. W folderze jakiśplik_files (obok pliku jakiśplik.html) znajdziesz ładne obrazki tych równań w formacie png oraz całą resztę. Którą możesz wykorzystać lub wyrzucić wg uznania.

Dzięki wielkie!

Dokładnie o to mi chodziło!

:smiley: