Dwa systemy do wyboru w czasie włączania kompa

(Nokusiapl) #1

Witam jak w temacie!

Kiedy włączam komputer mam do wyboru w ciągu 5 sekund dwa systemy .

Postanowiłam wejśc w Właściwości Systemu> Zaawansowane>Uruchomianie i odzyskiwanie

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional"

nie wiem jaki wpis wymazać i zapisać ,aby bez wybierania systemu komputer sie włączał normalnie ;/

Prosze o pomoc :slight_smile:

(Jasiek.w) #2

W miejsce "Default=C\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT" wpisz: "Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS"

Możesz tez dodatkowo zmienić czas oczekiwania na reakcję przed ładowaniem domyślnego systemu, choć wydaje mi się, że te 5 sekund powinno zostać.

(Nokusiapl) #3

tzn.lepiej by bylo jak by normalnie sie włączał, nie że trzeba wybierać system w 5 sekund.Kiedyś to robiłam /zapomniałam co i jak/ tj,wpis usuwałam i normalnie komp się załączał ,a teraz wole sie dowiedzieć co mam za wpis usunąć żebym jakieś "gafy" nie zrobiła i sie system nie włączy jak coś nie tak usune :frowning:

(Łukash) #4

Boot.ini nie powinien wyglądać w takim wypadku tak ?

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

(Jasiek.w) #5

Bez tego dodatkowego "Default=" w trzeciej linii. Te przełączniki mogą być ale nie muszą.

(Nokusiapl) #6

no kiedy tak wpisałam teraz mam taki ten log

[Boot Loader]

Timeout=5

"Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS"

[Operating Systems]

i teraz mam do wyboru w 5 sekund

Microsoft Windows XP

Windows /domyślnie/

i co mam z wpisu usunąć aby znikł ten Windows domyślny bo on właśnie jest domyślnie zaznaczony i jeśli w 5 sekund nie zdarzę podlecieć do klawiatury i przestawić na Microsoft Windows XP to muszę kompa resetować i oczekiwać znów na wybór :frowning:

(Jasiek.w) #7

Po pierwsze wpis miał być bez cudzysłowów - po drugie: jak już będzie wybierany ten co chcesz ustaw czas na 0.

Wpis cały taki, jak w poscie Łukasha.

(Nokusiapl) #8

ok zrobiłam tak i juz jest OK :slight_smile:

Mam log dokładnie taki

[Boot Loader]

Timeout=0

Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[Operating Systems]

i juz przy starcie kompa nic nie muszę wybierać /oczywiście tez ustawiłam na "0" z 5 sekund..

Bardzo Dziękuję Serdecznie za pomoc!

Pozdrawiam!