Dwa systemy, jeden PC

(B0r3k) #1

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy posiadając tak zainstalowane systemy i tak stworzone partycję, jak w tym artykule http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,W … ws-XP.aspx

Będe mieć dostep do plików na dysku D z poziomu dwóch systemów ? Chodzi mi np. o muzyke, że jak jestem na XP to sobie odpalam ją z dysku D i tak samo jak jestem na Win7, czy tak to działa ? To samo z odtwarzaczem, muszę go mieć osobno dla każdego systemu, czy może on być tylko na dysku D ?

Dzięki.

(rgabrysiak) #2

Dostęp do plików będziesz miał zarówno z poziomu jednego systemu jak i drugiego.

Co do programów większość zainstalowana na jednym systemie nie będzie działała na drugim. Są oczywiście wyjątki od tej reguły ale w większości przypadków należy taki program zainstalować na jednym i drugim systemie.

(stalesz) #3

Odtwarzacze oddzielne dla każdego systemu.Tak samo kodeki,Flash Player,Java.

(B0r3k) #4

Aha, dzięki za odpowiedzi.

(Pablo_Wawa) #5

A nazwy literowe poszczególnych partycji możesz sobie zmienić, jeśli Windows przydzieli inne, niż Ci pasują (Mój komputer -> prawoklik -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> wybór partycji -> prawoklik -> Zmień literę dysku i ścieżki).

(B0r3k) #6

Przepraszam ale troche pomieszałem z literami i może mnie źle zrozumieliście :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o to, czy ja będe miał np. XP na C a, Win7 na D

to czy jak zainstaluję z poziomu win xp np. Winamp na partycji E (tej trzeciej) to będe mógł go odpalić na Win7 ?

Wnioskując po odpowiedziach, sądzę, że nie, ale chce się upewnić.

Dzięki.

(Agatonster) #7

b0r3k ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Pablo_Wawa) #8

Dokładnie, raczej nie, bo może programowi brakować jakichś bibliotek, które są zainstalowane w tym drugim systemie. Rada: zainstaluj ponownie ten program na drugim systemie, wskazując ten sam folder aplikacji (rzadko który program tak nie będzie chciał działać - szczególnie jak masz tę samą architekturę 32-bitową na obu systemach).

Są też programy (tzw. portable), które raz zainstalowane można uruchamiać z różnych systemów bez problemu.

(stalesz) #9

W jakim celu ma kolega zmieniać litery dysku…partycji ? Jeśli odpali Windows 7 z Menadżera rozruchu…partycja D…zmieni się automatycznie w C.Zastanów się nad wyłączeniem Przywracania systemu,skutkuje to brakiem punktów przywracania.Takie są minusy 2 systemów na jednym komputerze.

(Pablo_Wawa) #10

No chyba nie, jak będzie instalowana jako drugi system (win 7), gdzie pierwszy (Win XP) będzie już na partycji C:, to Win 7 będzie właśnie na partycji D:.

Gdyby np. trzecia partycja (z danymi) zamiast litery E: miała D: (teoretycznie pisałem).