Dwa systemy, jeden PC

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy posiadając tak zainstalowane systemy i tak stworzone partycję, jak w tym artykule http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,W … ws-XP.aspx

Będe mieć dostep do plików na dysku D z poziomu dwóch systemów ? Chodzi mi np. o muzyke, że jak jestem na XP to sobie odpalam ją z dysku D i tak samo jak jestem na Win7, czy tak to działa ? To samo z odtwarzaczem, muszę go mieć osobno dla każdego systemu, czy może on być tylko na dysku D ?

Dzięki.

Dostęp do plików będziesz miał zarówno z poziomu jednego systemu jak i drugiego.

Co do programów większość zainstalowana na jednym systemie nie będzie działała na drugim. Są oczywiście wyjątki od tej reguły ale w większości przypadków należy taki program zainstalować na jednym i drugim systemie.

Odtwarzacze oddzielne dla każdego systemu.Tak samo kodeki,Flash Player,Java.

Aha, dzięki za odpowiedzi.

A nazwy literowe poszczególnych partycji możesz sobie zmienić, jeśli Windows przydzieli inne, niż Ci pasują (Mój komputer -> prawoklik -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> wybór partycji -> prawoklik -> Zmień literę dysku i ścieżki).

Przepraszam ale troche pomieszałem z literami i może mnie źle zrozumieliście :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o to, czy ja będe miał np. XP na C a, Win7 na D

to czy jak zainstaluję z poziomu win xp np. Winamp na partycji E (tej trzeciej) to będe mógł go odpalić na Win7 ?

Wnioskując po odpowiedziach, sądzę, że nie, ale chce się upewnić.

Dzięki.

b0r3k ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dokładnie, raczej nie, bo może programowi brakować jakichś bibliotek, które są zainstalowane w tym drugim systemie. Rada: zainstaluj ponownie ten program na drugim systemie, wskazując ten sam folder aplikacji (rzadko który program tak nie będzie chciał działać - szczególnie jak masz tę samą architekturę 32-bitową na obu systemach).

Są też programy (tzw. portable), które raz zainstalowane można uruchamiać z różnych systemów bez problemu.

W jakim celu ma kolega zmieniać litery dysku…partycji ? Jeśli odpali Windows 7 z Menadżera rozruchu…partycja D…zmieni się automatycznie w C.Zastanów się nad wyłączeniem Przywracania systemu,skutkuje to brakiem punktów przywracania.Takie są minusy 2 systemów na jednym komputerze.

No chyba nie, jak będzie instalowana jako drugi system (win 7), gdzie pierwszy (Win XP) będzie już na partycji C:, to Win 7 będzie właśnie na partycji D:.

Gdyby np. trzecia partycja (z danymi) zamiast litery E: miała D: (teoretycznie pisałem).