Dwa systemy na 1 dysku twardym


(Lucca30) #1

Witam

Mam takie oto pytanie. Na jednej partycji mam zainstalowany system xp jest to partycja c-aktywna, a na partycji v-windowsa viste. Jak zrobić żeby podczas startu komputera zamiast ładowania win xp była lista sytsemów do odpalenia np: 1-xp, 2-vista jak wpisałem ręcznie w boot.ini to xp się startuje a vista nie chce wyskakuje komunikat ze nie może odnaleźć pliku hall.dll czy jest sposób na przełącznie między systemami. Dzięki za odpowiedź.


(Lasinski Jacek) #2

lukka30 , zasada jest prosta najpierw instalujesz starsz system a potem nowszy. Czyli Vista najpierw a potem XP. Z tego co pamiętam to Vista robiła swój boot loader i wszystko chodziło bardzo dobrze.


(Dritone) #3

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=35069

Punkt: Jak odzyskać bootloader Windows Vista?


(Kriss Hietala) #4

ODwrotnie..wpierw Xp potem vista i beda 2 systemy dostepne z bootloadera


(Dom26) #5

witam dołączę sie i ja pod ten temat bo mam następujący dylemat na partycji C mam xp na partycji D miałem Vistę i pod xp w partition sformatowałem partycję D i niby wszystko oki ale przy uruchamianiu sie kompa dalej mi wyświetla komunikat który system mam wybrać i oczywiście na pierwszy plan wpycha sie vista ale jej na partycji D już nie ma [jak pozbyć sie tego komunikatu] żeby xp ładował się normalnie proszę o pomoc dzięki za info :frowning: :slight_smile:


(Dritone) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=153813

Oczywiście t nie masz vista na dysku, ale zrobisz to wydając wspomniane polecenie z menu Uruchom.

Lub fixboot, fixmbr z konsoli XP.


(Dom26) #7
Anathema

dzięki bardzo za pomoc pomogło ...


(Dritone) #8

Proszę bardzo :slight_smile: