Dwa systemy na jednym dysku.. (najlepiej 2 XP).. jak?

Witam, potrzebuje mieć dwa systemy operacyjne na moim dysku (200gb)

Chce aby to były XP + XP (ew. Millenium). Nie pytajcie czemu ale tak potrzebuje.

mam tam z 5 partycji, na każdej coś jest.

Mam Oczywiscie zainstalowanego xp na C:, Czy jest jakiś sposób aby “doinstalować” jeszcze jednego XP (ew millenium), bez utraty danych?

Prosiłbym o pomoc jakby ktoś mogl (jakim progsem itp)

Tak … ale na innej partycji :roll:

Bartosh

robisz to tak jak zwykle z tym że podczas instalacji musisz pokazać instalatorowi inny dysk / partycje … (domyślnie jest to C )

Tzn ze uruchamiam normalnie kompa wkladam plyte i instaluje jak normalny program na innej partycji? i nic mi sie nie skasuje?

czy instaluje tak jak po formacie na innej parycji? i czy moga byc tam dane?

Wg.mnie dane z dysku na którym będzie instalowany sys. np.Milenium to pojadą w siną dal,ale spróbuj cuda się zdarzają,dla bezpieczeństwa zrób kopię tych danych.

a z xp to samo?

Wg.mnie też ale chłopie zaryzykuj kto ryzykuje w kozie nie siedzi,tylko dostosuj się do wcześniejszej porady,bo bedzie kłopot

W zasadzie żadne dane nie powinny zostać utracone …przynajmniej jeśli nie będziesz robił formata przed instalką :mrgreen:

Ale pamiętaj, jeżeli chcesz mieć starszy system np. Win ME, to najpierw zainstaluj sobie tego ME a dopiero potem XP :wink:

Chcę mieć 2razy XP… Chcę jeszcze tylko wiedzieć czy go instalować z poziomu windowsa, czy przed uruchomieniem go (tak jak w standardzie instalowania po formacie). Odpowiedzcie mi jeszcze na to :wink:

Poprawiłem błędy, usunąłem podpis

No to teraz nic z tego nie rozumię po co Ci 2 XP na dysku,chyba tylko po to aby mieć klopoty.Pozdro

Bartosh na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić wiadomości, używając opcji Zmień.

Proszę usunąć podpis - jest nieregulaminowy :?

jakie kłopoty ?

dlaczego niby 2 x xp ma sprawiać kłopoty ?

wyczyść partycje na której chcesz instalnąć tego drugiego xp i na niej zainstaluj system !

możesz to zrobić normalnie z bios-u albo spod windowsa tego co masz teraz …

ważne tylko abyś instalował drugi system na drugiej partycji / dysku

i tyle ot cała filozofia …

niewiem czego tu się bać …

najlepiej standartowo czyli zbotować płytke z xp :stuck_out_tongue:

ocxzywiście z pod sysa też można ale ja wole z biosa :stuck_out_tongue:

I jeszcze czy przy starcie systemu mozna sobie wybrac którego xp-eka uruchomić?

Tak, bedziesz miał do wyboru.

Podsumujmy

-oprużniasz 1 parycje (powiedźmy D)

-bootujesz płytke z windą

-robisz wszystko jak “normlnie” tylko przy wyborze paryci wskazujes zna D

Po zainstalowaniu będzie Ci sie pojawiał monit z wyborem systemu. Tylko jak odróżnić który jest na C a który na D to nie mam pojęcia.

te który zainstaluje jako drugi będzie pierwszy na liście :stuck_out_tongue:

potem to można sobie zmienić w panelu sterowania i nawet nazwe można zmienić :slight_smile:

A dokładniej w której zakładce panelu sterowania? Mam podobny problem tyko, że ja miałem najpierw Win 98 potem zrobiłem nakładkę Win Xp (dotąd przy starcie nadal jeden system). Po pewnym czasie nie byłem w stanie odpalić kompa wić powturzyłem manewr od początku: najpierw Win 98 (drgnęło) później nakładka Win XP. Problem polega na tym że coś z tej pierwszej instalacji Win XP pozostało. bo przy starcie mam dwa Win XP do wyboru. Ja w odróżnieniu od kolegi chciałbym się pozbyć tego starego Win XP przy odpalaniu bo nie potrzebnie komputer czeka na urochomienie (chyba że wcześniej da się ENTER).

Czy ktoś wie może jak to usunąć, żeby następowało płynne uruchamianie Windowsa bez straty czasu na wybór systemu operacyjnego.

Stary Win XP jest w katalogu Windows000, a nowy w Windows001 (czyste Windows zarezerwowane dla Win 98, na który zrobiłem nakładkę Win XP).