Dwa systemy na jednym dysku

Witam! Kilka miesięcy temu jakiś plik w systemie uległ uszkodzeniu. I mój brat przywrócił system od nowa. Na dysku C jest teraz Windows i Windows.old. Czy stało by się coś jeżeli usunołabym Tego Windows.old?

NataliaBooska ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nic strasznego, jedynie przy włączaniu komputera pokazywał by się wybór systemu do uruchomienia, a jeżyli wybrała byś ten usunięty to by się kom zresetował, by się tego pozbyć trzeba zmodyfikować plik boot.ini

A jak zmodyfikować plik boot.ini aby wszystko było jak dawniej, już na forum wiele tematów było :slight_smile: także powinnaś sobie poradzić :slight_smile:

To jest Vista lub Win.7 i niczego nie znajdzie w “boot.ini”.

Podczas nowej instalacji systemu ,instalator stary system umieścił w folderze Windows.old .[dysk nie był formatowany]

Można usunąć ten folder .[przejrzyj folder i przenieś potrzebne pliki do nowego systemu]

mysz 1 , czemu wnioskujesz, że to win na jądrze 6?

Proste

Windows Vista - jądro NT 6.0

Windows 7 - jądro NT 6.1

Pablo79 , nie wiesz o co mi chodzi to nie nabijaj sobie postów :X

Pytałem go skąd ma pewność, że ona/on ma windows’a opartego na jądrze w wersji 6 -.-

Łukasz14

Zasugerowałem się tylko postem usera mysz 1, bo niestety Natalia Booska nie napisałała jakiego OS-a używa.

PS Nigdy nie jest i nigdy nie było tu moim celem nabijanie postów.

Nie na słowa o wyborze 2 systemów.

Xp lub 2000 jeśli zainstaluje się 2 system na tej samej partycji tworzy folder "Windows 1"dla 2 systemu .

Jeśli w Xp wybrana była opcja naprawy , nie tworzy się folder "old " i niema nowego wpisu w “boot.ini” .