Dwa systemy na jednym dysku

Witam, w zwiazku z zamiarem sformatowania dysku mam pytanie: czy moge zainstalowac win xp i win 7 na jednej partycji czy musza byc na oddzielnych? I jak sie ma sprawa z programami/sterownikami? Czy zainstalowane na 1 systemie beda widoczne na 2, czy trzeba dwa razy instalowac?

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,1 … ws_XP.aspx

Raczej się nie da, 7 i xp powinny być na osobnych partycjach

Sterowniki muszą być osobne, a co do oprogramowania to gry zwykle działają, z programami bardziej zaawansowanymi jest już różnie.

Nawet jak gra nie działa to stosunkowo szybko można wyciągnąć z rejestru czy tam z appdata’y(7) “brakujące” dane, ale jak ktoś nie obeznany, albo nigdy się w to nie bawił, to najszybciej po prostu zainstalować dwa razy.

edit: kolejność instalacji systemów to:

1. XP

2. 7

Gdybyś zainstalował odwrotnie, xp skasuje bootloader siódemki i będziesz musiał kombinować :stuck_out_tongue:

jakby gry i programy nie działały np instalowałeś na xp to wystarczy zainstalować te programy w tą samą lokalizacje czyli najlepiej jakbyś se dorobił jeszcze 3 partycje na programy

Ale są dwa rejestry i dwie “appdata’y” czy tam “moje dokumenty”, podczas instalacji część plików wyląduje na tej 3 partycji, ale część trafi do różnych folderów w zależności od systemu.

Program który zainstalujesz na xp umieści część swoich plików danych aplikacji i rejestrze z xp, program który zainstalujesz na 7 trafi do appdata i rejestru siódemki.

Jedyny sposób to albo ręczne kopiowanie danych z rejestru i folderów, albo dwukrotna instalacja, może być nawet do tego samego katalogu na 3 partycji