Dwa systemy na jednym komputerze czy będzie współdziałanie


(juventusturyn10) #1

Witam.

Chciałem zainstalować dwa systemy na jednym komputerze, Win XP Professional i Windows 7 (test czy kupić do siebie- nie chcę symulować uruchamiania np. w virtual box).

Chcę wiedzieć czy muszę dla każdego systemu instalować sterowniki, net frameworki, directx i czy wszystkie inne programy i gry zainstalowane na dyskach będą pracowały zgodnie z dwoma systemami.

A więc tak:

Zainstaluję XP do niego wszystkie sterowniki, frameworki, gry i programy na innym dysku czy te wszystkie kroki będę musiał robić przy instalacji Windows 7 ?

Bo savy i wpisy do folderów systemowych podczas instalacji programów znajdują się w folderach systemu, który jest aktualnie uruchomiony, czy jak potem uruchomię Win 7 to będę miał savy i będę mógł uruchomić zainstalowane aplikacje?


(Zord) #2

W każdym systemie musisz instalować wszystko od nowa


(juventusturyn10) #3

No dobra sterowniki i frameworki, directx.

Gry i programy insatlowane na innym dysku np. zainstalowane podczas pracy xp nie będą współgrać z Win 7?


(Adam Bialek) #4

Dla każdego z systemów wszystko trzeba instalować oddzielnie.


(Pawel Pieczyrak) #5

Teoretycznie dałoby się, gdybyś np z Windows XP zainstalował grę powiedzmy Most Wanted, a z poziomu WIndows 7 uruchamiał tylko plik wykonywalny. Powinna gra wstać.

Jednak jak wiadomo, teoria to utopia, niektóre aplikacje dodaję swoje wpisy do rejestru i bez nich nie ma szans na ich odpalenie, tak więc pod każdym systemem wszystko musisz wykonywać od zera.


(juventusturyn10) #6

Ok dzięki za informacje to było pomocne, bo jednak nie wszystko będzie współgrać.

Jednak pozostanę przy XP skoro nie ma opcji współdzielenia plików innych programów przez jeden system od drugiego.