Dwa systemy na jednym komputerze czy będzie współdziałanie

Witam.

Chciałem zainstalować dwa systemy na jednym komputerze, Win XP Professional i Windows 7 (test czy kupić do siebie- nie chcę symulować uruchamiania np. w virtual box).

Chcę wiedzieć czy muszę dla każdego systemu instalować sterowniki, net frameworki, directx i czy wszystkie inne programy i gry zainstalowane na dyskach będą pracowały zgodnie z dwoma systemami.

A więc tak:

Zainstaluję XP do niego wszystkie sterowniki, frameworki, gry i programy na innym dysku czy te wszystkie kroki będę musiał robić przy instalacji Windows 7 ?

Bo savy i wpisy do folderów systemowych podczas instalacji programów znajdują się w folderach systemu, który jest aktualnie uruchomiony, czy jak potem uruchomię Win 7 to będę miał savy i będę mógł uruchomić zainstalowane aplikacje?

W każdym systemie musisz instalować wszystko od nowa

No dobra sterowniki i frameworki, directx.

Gry i programy insatlowane na innym dysku np. zainstalowane podczas pracy xp nie będą współgrać z Win 7?

Dla każdego z systemów wszystko trzeba instalować oddzielnie.

Teoretycznie dałoby się, gdybyś np z Windows XP zainstalował grę powiedzmy Most Wanted, a z poziomu WIndows 7 uruchamiał tylko plik wykonywalny. Powinna gra wstać.

Jednak jak wiadomo, teoria to utopia, niektóre aplikacje dodaję swoje wpisy do rejestru i bez nich nie ma szans na ich odpalenie, tak więc pod każdym systemem wszystko musisz wykonywać od zera.

Ok dzięki za informacje to było pomocne, bo jednak nie wszystko będzie współgrać.

Jednak pozostanę przy XP skoro nie ma opcji współdzielenia plików innych programów przez jeden system od drugiego.