Dwa systemy na jednym pendrive

– Proszę o przeniesienie jeśli wybrałem zły dział. –

Witam. Mam pewien pomysł, nie bardzo wiem jak go zrealizować, okazałby się pomocny mi przy różnych naprawach. Ostatnio systemy Windows instaluje na nowo z pendriva - wygoda i szybkość. W zależności od zapotrzebowania, zapisuje na pendrive za pomocą UltraISO obraz konkretnego systemu. Czy jest możlwiość zapisania dwóch systemów na jednym pendrive? Narzuca się pewnie pytanie, o co typowi chodzi. Wyjaśniam. Chce aby po podłączeniu pendrive do PC i jego zbootowaniu mieć do wyboru dwa systemu do instalacji, przykładowo:

  1. Zainstaluj Windows XP

  2. Zainstaluj WIndows 7

Wie ktoś jak to zrobić?

Sądzę,że jednak dwa pendrivy bootowalne z osobnymi systemami…Jak BIOS je rozpozna ?

.

A dlaczego BIOS ma je rozpoznawać? Myślałem, żeby użyć do tego czegoś w rodzaju GRUBA. GRUB ładował by się z pendriva i następowałby wybór którejś instalacji systemu. Umieścić w GRUBIE dwie rózne ścieżki rozruchowe dla dwóch systemów. Napewno jest to mozłiwe tylko nie bardzo wiem jak to zrobić dlatego też założyłem temat. Myślałem jeszcze o zrobieniu dwóch partycji na jednym pendrive, niestety systemy mają problem z takims czymś

Witam,

ja kiedyś miałem podzielonego pendrive na 3 partycje,

I. Grub i obrazy przydatnych aplikacji bootowalnych

II. Fedora Live

III. Instalka Win7

Teraz nie mam zbyt czasu, ale tu masz o grub, a do zmiany partycji znajdź coś o mapowaniu w grub.

a używałem coś w stylu:

map (hd0) (hd2)

map (hd2) (hd0)

i tak odpalałem instalkę win7

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/pendri … /index.php

Lub też inny poradnik : Multibootowalna DVD Windows. Robisz tak samo, tylko że wrzucasz zamiast na DVD to na pendrive :wink:

Jednak można :slight_smile: Trzeba dzielić tego pendriva na partycje? ja kiedyś próbowałem Gparted i wiem, że system widział tylko jedną partycję

Da się zrobić programem EasyBCD ale ten program jest do Visty/7 więc nie wiem czy uda się zrobić opcję do Windows XP.