Dwa systemy na laptopie

Witam , mam pytanie otóż mam laptopa Toshiba procek 1.6 , 1Gb ram i system Windows Xp Home Edition , oczywiście jedna partycja “C” , ale chciałem zainstalować Windows 7 ( na próbę ) i czy jak zainstaluje Windows 7 beta to czy te dwa systemy nie będą się gryzły :?: albo inaczej - jak to zrobić :?: , a ściągłem sobie to :arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ows+7+Beta

Na jednej partycji nie zainstalujesz dwóch Windowsów. Stracisz XP.

Tak:

Zrób sobie dyski:

C:\XP

D:\Seven

Tylko seven, z tego dysku D:\ odetnie 100MB i stworzy nową partycję :slight_smile: To jest konieczne… ale prawdopodobnie nie będziesz widział tej partycji 100MB-będzie ona ukryta chyba :slight_smile:

Czyli będzie tak:

C:\XP

D:\Seven

E:\Dodatkowa partycja 100MB dla sevena.

Dysk podziel tylko na C:\ i E:. Do dzielenia użyj G-Parteda, tylko pamiętaj, zrób kopię ważnych plików, ponieważ coś może nie pójść i dane z C:| (czyli XP) zostaną wywalone :slight_smile:

Czyli robisz tak:

1.Pobierasz i wypalasz GParteda na płytkę.

2.Odpalasz z niego kompa.

3.Z dysku C:\ robisz 2 partycje, C:\ i D:\ (UWAGA! Tak jak pisałem, najprawdopodobniej dane z C:\znikną!)

  1. Na C:| Jeżeli dane zostaną usunięte, instalujesz na nowo XP

  2. Na D:\instalujesz sevena.

To chyba tyle, pamiętaj, że seven nie czyta dysków innych, niż jego systemowy, czyli seven nie przeczyta C:, przeczyta tylko D:. W dziale sprawdzone porady jest opis, jak zrobic, aby seven widział wszystkie dyski.

Podziel dysk na partycje i na nową (zarezerwuj sobie przynajmniej 20GB) zainstaluj Win7 - wtedy nie będą się gryzły.