Dwa systemy plików na jednym dysku zewnętrznym


(Rendi85) #1

Witam!

Mam pytanie jak w temacie czy jest możliwość "zainstalowania" 2-óch systemów plików fat32 oraz ntfs na dysku zewnętrznym oraz w jakim systemie plików powinien być dysk chcą oglądać z niego film na odtwarzaczu dvd, czy jest to uzależnione od producenta? czy musi być konkretny format plików na dysku zewnętrznym? Z góry dzięki za odpowiedź.


(silvver) #2

Wystarczy, że podzielisz ten dysk zewnętrzny na dwie partycje, jednej ustawisz fat32 a drugiej ntfs.

fat32 jest pewnym wyborem (tzn na pewno odtwarzacze oferujące odtwarzanie plików z dysków/pendrive będą z nim współpracować). A co do ntfs to wątpię (nawet ps3 nie obsługuje tego systemu plików), ale sprawdź w instrukcji do swojego odtwarzacza.


(Gil08) #3

Zazwyczaj dla odtwarzaczy dvd jest widoczny system plików FAT32. A jak chcesz miec 2 systemy plików to podziel dysk na 2 partycje tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M ... 15655.html i sformatuj tak jak uważasz


(darek0107) #4

Ani odtwarzacz DVD ani TV z USB nie odtworzy ci dysku z ntfs. Jest taki odtwarzacz co współpracuje z ntfs ale nie wiem teraz jak to ustrojsto się nazywa. To jest takie multimedialne pudełko w dziurkami różnego typu i rodzaju i z dyskiem wewnętrznym w środku co można na niego skopiować film np. z pendriva albo z czego innego. Takie Multimedia box wsio in one i kosztuje to chyba 800 albo 1000 zł :o


(Juniorek) #5

dziwne.... bo jakims dziwnym trafem seria c tv lcd pewnego producenta czyta peny na ntfs.... (bo jakby inaczej czytała mkv`ki 1080p?)