Dwa systemy problem

Mam zainstalowane 2 systemy windows - 98 na C i XP na D, ale od dawna korzystam niemal wylacznie z XP. 98 mialem zainstalowanego dla starszych gierek, ale w te juz nie gram. Mam tam troche smieci, ale ogolnie jest mi niepotrzebny.

Moglbym go zostawic, bo miejsca na dyskach mi nie brakuje, ale czy posiadanie 2 systemow moze spowalniac komputer? Chodzi mi troche wolno i zastanawialem sie czy to jest tego powodem.

Jesli to nie spowalnia kompa to mozliwe, ze mam poprostu za malo pamieci ram (256). Jednak jesli po usunieciu Windowsa 98 tak aby pozostal jedynie XP komputer moze chodzic szybciej, to prosilbym o szczegolowe instrukcje jak usunac Win 98. Moze byc link do podobnego tematu z rozwiazaniem, ale ja takiego nie znalazlem.

Troche mało

Zdefragmentuj dyski

Przeczytaj i się zastosuj do >>TEGO<<

Pozdro

Czyli zainstalowany win 98 nic nie zabiera pamieci?

Zainstalowani dwuch systemów metoda dualboot nie powoduje zmiejszenia wydajności. Windows 98 jest zainstalowany i to on bierze pamic, ale tylko kiedy jest uruchomiony, ale nie kiedy jest właczony inny system instnijący obok niego w twoim przypadku XP, wiem że tak jest poniewaz przed długi czas, jakieś 2 lata miałem tak zrobione :):), a zeby usunąć Win98 to będzie trudno bo po zformatowaniu partycji podstawowej, czyli C: pliki rozruchowe WindyXP zostaną utracone poniewz instalator windowsa xp domyslnie pcha pliki rozruchowa na dysk C:, lub inna aktywna partycję a zazwyczaj takowa partycja jest C:, więc jesli zformatujesz 98 to XP sie nie podniesie :frowning: Sa metody na naprawienie tego ale to juz ina bajka ale jęsli bedziesz chciał wiedziec to moge napisac.

Więc masz odpowiedz

Wolne działanie systemów może wynikać z tego że jest za mało ramu

moga być wiry na systemach i mogą być ogólnie zaniedbane w moim 1 poście masz link kto_ry powinien ci pomóc_

W wolnym czasie popracuje troche z tamtym tematem.

Dzieki za pomoc i informacje.