Dwa systemy uruchomione jednocześnie - program?

Witam,

Szukam programu dzięki któremu będe mógł miec włączonego linuxa w oknie, wtedy kiedy będe używał windowsa. Ten program się jakoś na V… zaczyna.

Może chodzi Ci o VMware Workstation. Inny program tego typu to Parallels Workstation.

Istnieje bardziej rozbudowana i całkowicie darmowa wersja tego programu o nazwie Vmware serwer. Potrzebna jest tylko darmowa rejestracja u producenta i podanie emaila, na który przyślą Ci seriala.

Wyobraźcie sobie nie jeden, ale dwa, trzy lub nawet więcej systemów operacyjnych na jednym komputerze, z których każdy działa osobno tak, jakby wszystkie znajdowały się fizycznie na różnych maszynach. Pakiet VMware Workstation 4 służy właśnie do tego celu - można za jego pomocą tworzyć i zarządzać jednym lub wieloma komputerami wirtualnymi na pojedynczym komputerze-gospodarzu. Każda maszyna wirtualna jest pełnoprawnym, wirtualnym komputerem PC, na którym można zainstalować wybrany system operacyjny z obsługą sieci i pełnym zestawem oprogramowania.


Jednakże mimo tego, że każdy wirtualny system operacyjny działa tak, jakby tylko on znajdował się na danym komputerze, uruchomienie jednocześnie zbyt wielkiej liczby systemów może wyczerpać jego zasoby. Każda maszyna wirtualna zabiera bowiem część zasobów komputera.


Pierwsza wersja tej aplikacji powstała w roku 1999. Od tego czasu jej producent, amerykańska firma VMware, dokonał znacznych ulepszeń. Każda nowa wersja posiadała nowe funkcje i zwiększoną kompatybilność z najnowszym sprzętem i systemami operacyjnymi.


VMware Workstation 4 posiada certyfikat świadczący o tym, że będzie poprawnie współpracować z systemami Windows 2000, Windows XP Home oraz Professional, Windows Server 2003, oraz Linux (szczegóły dotyczące poszczególnych dystrybucji Linuksa znajdziecie na stronach domowych ich twórców).

Zródło :

http://www.tomshardware.pl/howto/20040305/

Trzeba dodać ze są to wirtualne systemy , które działają jak progogramy a nie dasz rady zrobić tego juz z dwoma systemami na dysku.

Dzięki za odpowiedzi, napewno któryś z tych programów wybiore.