Dwa systemy w jednym komputerze

Komputer ma 2 fizyczne dyski. (Proceros64x). Na jednym zainstalowany XP x86, czy na drugim mogę zainstalować Win7 x64?

A dlaczego by nie? Możesz bez problemu zainstalować system na drugim dysku. Tylko nie odłączaj pierwszego podczas instalacji.

Możesz

na dysku " C " zainstaluj win7 a na “D” możesz win xp

Ale w odwrotnej kolejności jesli chodzi o instalacje systemów i jeśli w czasie instalacji oba dyski podłączone. Instalacja XP po Win 7 spowoduje niemożność uruchomienia Win 7, można co prawda naprawić ale jest troche zachodu i po co sobie komplikować tym bardziej jak na dwóch dyskach i wyszukiwać gdzie pozapisywały się poszczególne pliki rozruchowe.

Właśnie na C mam XP, a na H musiałbym zainstalować 7. Jeszcze jedno pytanie - w razie czego jak później odinstalować 7, wystarczy wejść na XP i z poziomu Windowsa sformatować H?

Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie najpierw przywrócenie bootloadera Windows XP a następnie usunięcie partycji z Windows 7.

Wtedy stracisz możliwość uruchomienia XP.

dzięki za informacje

Płyta gł powinna mieć wybór dysku z którego bootuje system. Możesz na czas instalacji Win7 odłączyć dysk z WinXP jeśli obawiasz się o dane, a po instalacji pobawić się menedżerem bootowania.

Tylko po co robić sobie dodatkowe problemy?