Dwa systemy Win XP na dwóch partycjach

Dziś chciałem pre-instalować XP. Lecz przez przypadek, sformatowałem sobie partycję D i na niej zainstalowałem 2 system. Chciałbym usunać ten z dysku D i usunąć wpis przy wybieraniu systemu, a potem jeszcze raz zainstalować system, tym razem na partycji C.

A jesli bym zostawił system na dysku D (ten nowy) i sformatowałbym ten na C, to źle bym zrobił?

Możesz tak zrobić. Jak chcesz na C: system a na D: pliki to użyj narzędzia msconfig. Tam kasujesz zbędny wpis.

Też dobrze. Najlepiej uruchom płytę istalacyjną Windows, usuń te 2 partycje i zrób 2 nowe. Na C zainstaluj Windowsa, a D sformatuj po zainstalowaniu.

A pokazuje ci sie okno wyboru systemu jak tak to spokojnie mozesz ktorys dysk z systemem sformatowac

Jeśli TYLKO sformatuje dysk C, co proponujesz, to nie będzie okna wyboru systemu i system na dysku D się nie uruchomi.

Uruchomi się spokojnie :slight_smile: Jak nie , to naprawa z płyty instalacyjnej i się uruchomi.

To trzeba było pytającemu napisać, a nie mnie.

Piszę wszystkim, ale tobie odpowiadam, że niekoniecznie jest tak jak myślisz :slight_smile:

Choć ja uważam, że najlepiej sformatować C i D, i system na C zainstalować. Oczywiście, można sformatować C i pozamieniać literki, ale lepiej tak jak ja mówie.