Dwa systemy windows 7 na jednym komputerze

Mam trochę dziwną sytuacje bowiem dzisiaj zepsuł mi się mój windows 7 i zainstalowałem go ponownie. Najwyraźniej zapomniałem go sformatować i mam dwa systemy windows 7 na komputerze. Najlepsze w tym wszytskim jest to, że tamten który się zepsuł zaczął działać ponownie. I teraz mam pytanie. Jak usunąć drugiego windowsa?

Jeżeli masz dwa katalogi Windows (najczęściej Windows i Windows.000), to musisz usunąć jeden z nich. Ten nowszy będzie z zerami. Następnie otwórz plik boot.ini, który jest na C i usuń z niego wiersz odpowiedzialny za uruchamianie niewłaściwego systemu.

Jeżeli będziesz miał problemy z usunięciem folderu Windows użyj jakiejś live CD.

Ogólnie nie ma możliwości eleganckiego usunięcia drugiego systemu z tej samej partycji. Najlepiej ją wyczyścić i zainstalować winde od nowa.

Nie mogę znaleźć pliku boot.ini

Narzędzia - opcje folderów - zakładka widok:

ptaszek w polu pokaż pliki ukryte.

brak ptaszka w polu ukryj pliki systemowe.

Hej,

A od kiedy w systemie Windows Vista bądź Windows 7 występuje plik Boot.ini? Znaleźć go można co najwyżej w systemach Windows XP i starszych.

Kliknij Start -> Akcesoria -> Uruchom i wpisz msconfig. W zakładce rozruch masz możliwość edytowania uruchamianych systemów operacyjnych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Masz racje.

Hej,

Ewentualnie można się też posłużyć graficzną nakładką, nieco bardziej funkcjonalną, w postaci programu EasyBCD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wielkie dzięki za pomoc. Wszystko już działa jak należy.