Dwa systemy Windows-Jeden domyślny

(Tobiasz50) #1

Witam was mam zainstalowane dwa systemy na dysku c i e na jednym jest Windows xp-DyskC a na drugim Windows 7-DyskE. Teraz mam do was pytanie- jak mam usunąć Windows xp może da się to zrobić z winows 7 gdy chce spormatowac dysk C to mi wyświetla że na dysku znajduje się system. Może są jakieś programy do tego dzięki z góry..

(roobal) #2

Masz kilka możliwości, możesz sformatować, jeśli się nie mylę z konsoli odzyskiwania lub podczas instalacji systemu. Możesz jeszcze wypalić płytkę z GParted LiveCD i z jego poziomu sformatować partycję czy dysk czy co tam masz, bo pewnie masz na myśli partycje, którym Windows nadaje te nieszczęsne etykiety typu Dysk lokalny :expressionless:

Nie jestem pewien czy XP oferuje zarządzanie dyskami ale w Windows 7 masz możliwość sformatowania partycji z jego poziomu a nie pamiętam jak się robiło aby system nie marudził :slight_smile:

Na koniec zostanie Ci edycja boot.ini i usunięcie z niego zbędnych wpisów dla bootloader a jak to zrobić porozglądaj się na forum, nie raz temat był poruszany :slight_smile:

Pozdrawiam!