Dwa systemy windows xp - odblokowanie drugiego

Witam wszystkich :slight_smile:

otóż mój problem wygląda tak - mam zainstalowane dwa systemy Windows xp pro na dwóch różnych dyskach. Musiałam zainstalować drugi, ponieważ nie zdążyłam aktywować pierwszego. Bardzo proszę o poradę, czy można zamienić pliki z tego drugiego tak, żeby ten pierwszy zaczął normalnie pracować? Będę wdzięczna za pomoc, dodam tylko tyle,że muszę się tam dostać z powodu zdjęć mojej córeczki :slight_smile: a zrobiłam jedną z najgłupszych rzeczy, gdyż moje dokumenty kliknełam jako prywatne :?

Za wszystkie uwagi dziękuję :slight_smile:

Opisz problem dokładniej. Aktywować możesz przed włączeniem wiec w czym problem.

Lazikar - otóż, miałam problem z dostaniem się do kompa, ponieważ nie udawało mi się aktywować systemu, więc wgrałam go drugi raz na drugi dysk :slight_smile: w międzyczasie okazało się, że mogę wejść do kompa w trybie awaryjnym :slight_smile: hmmm, nie należę do mega zaawansowanych użytkowników ani nawet zaawansowanych :stuck_out_tongue: stąd takie małe postępy. I w trybie awaryjnym udało mi się aktywować system :slight_smile: więc właściwie problem rozwiązany - zdjęcia są już bezpieczne :smiley:

He he ale został mi ten drugi nowy system i teraz szukam info jak się go pozbyć.

Przepraszam za zamieszanie :oops:

Format partycji na którym jest i edycja pliku boot.ini.

Lazikar - szczerze mówiąc format byłby utrudnieniem, ponieważ na tym dysku powgrywałam sobie programy narzędziowe /ale za głupotę się płaci, wiem :stuck_out_tongue: /… hmm chociaż… muszę zerknąć ile ich tam mam :wink: ale kompletnie nie wiem jak zrobić edycję pliku boot.ini

dzięki wielkie,że tu zagladasz i dzielisz się wiedzą :slight_smile:

Wystarczy użyć szukajki na forum. :slight_smile:

Wejdź w Start>>uruchom>> wpisz c://boot.ini i wklej mi co tam masz.

proszę:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Podaj jeszcze info na której partycji masz system którego używasz.

Jeśli na C to plik powinien wyglądać tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Lazikar :slight_smile: wielkie dzięki :slight_smile:

tak na dysku C, czyli mogę z tamtego pliku pousuwać zbędne wpisy żeby miał taki wygląd jak napisałeś, tak? czy mogę tak zrobić nawet bez usuwania z D drugiego windowsa? czy jednak lepiej zobić format?

Możesz edytować boot.ini wtedy zniknie wybór systemu przy uruchamianiu komputera, a na d robisz format z poziomu pierwszego Windowsa, lub kasujesz pliki z tamtego Windowsa.

Jeszcze raz bardzo dziękuje :smiley: