Dwa systemy - zmiana liter dysku

Witam!

Otóż mam pytanko: posiadam dwa systemy Windowsa XP oraz Windowsa Vistę. Xp zainstalowany jest na C:, a Vista na G: (D to inna partycja, E to naped DVD, a F to partycja). Chciałbym usunąc XP zostawiając Vistę, ale czy da się zrobić w ten sposób, aby Vista w magiczny sposób znalazła się na dysku C, a XP na dysku G ? A potem bym z poziomu Visty sformatował XP.

Najprostszym (?) rozwiązaniem byłaby zamiana liter partycji, ale czy się da ?!

A można znacie jakiś inny system, tak abym mógł zostawić Vistę, a pozbyć się XP ?!

Skasować dysk z XP/ przywrócić lilo -jak nie bedzie / w narzędziach administracyjnych zmienić literę/ nie jestem pewien tego sposobu :frowning: WIEC PROSZĘ O POPARCIE :smiley:

LILO jest dla Linuksa przecież, a ja mam Windowsy…

SORY ale nie bylem pewny co do nazwy ale to jest MBR (po wsadzeniu płyty z windowsem jest opcja napraw system i tam wpisujesz FIXBRM lub FIXBOOT

jezuu, weź człowieku jeszcze raz przeczytaj to, co jest napisane ?! Czy czytanie ze zrozumieniem jest aż taką trudną rzeczą ?!

#-o

Czy jest ktoś kompetentny, kto mi może pomóc ?!

Radziłbym Ci usunąć XPka z poziomu Visty. Wpierw jednak wykonaj na wszelki wypadek backupa Visty i XP. Dopiero potem przystępuj do działania. Więc musisz wejść w instalator Visty i z jego poziomu usunąć partycję z XP i utworzyć ją na nowo (ale nie FORMATOWAĆ !!