Dwa systemy

Witam, planuję postawić obok istniejącej juz visty na partycji C, drugi system XP-na odzielnej, drugiej partycji (B). Czy teraz wystarczy zrobić w pierwszej kolejności XP na Part. B, póżniej format i reinstalacja Vista na part. C, czy też najpierw zastosować sposób,cyt:Uruchamiamy w Windows Vista Wiersz polecenia na prawach administratora:

Start > Programy > Akcesoria > PPM na Wiersz polecenia, z menu wybieramy „Uruchom jako administrator”

Wkładamy nośnik instalacyjny Windows Vista do napędu DVD i wpisujemy następujące polecenie:

x:bootbootsect.exe /nt52 ALL /force (gdzie x to litera napędu DVD-ROM) i wciskamy Enter

i dopiero instalowanie systemów w kolejności Xp, Vista?

Skoro masz już zainstalowaną vistę to nie musisz jej od nowa instalować. Ja to zrobiłem tak że uruchomiłem instalację xp z płyty bootowalnej. Po zainstalowaniu xp przywróciłem bootloader visty za pomocą płytki instalacyjnej visty, a następnie za pomocą VistaBootPro dodałem xp do bootloadera z visty

Fajnie, tylko jak to wykonać: przywrócić bootloader visty za pomocą płytki instalacyjnej visty?

dodać xp do bootloadera visty przy pomocy VistaBootPro?

Nic ze zmianą kolejności partycji nie kombinuj. Masz już zainstalowaną Vistę na partycji C, teraz wystarczy jak na kolejnej (D) zainstalujesz XP. Po takiej operacji bootsektor Visty zostanie zamazany i należy go przywrócić używając płytki instalacyjnej Visty.

Odpalamy kompa z tejże płytki i w wierszu poleceń wydajemy komendy:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów należy użyć oprogramowania w postaci EasyBCD lub Vista Boot PRO.

dzanas7 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Tutaj jest dobry poradnik:

http://www.pronetworks.org/forum/about88231.html