Dwa systemy?

Witam! Otóż mam pewien problem z Windows Vista (heh). Mój przyjaciel miał kiedyś 2 systemy na jednym kompie! Chciałbym też tak zrobić, tzn: Vista i Windows XP Proffesional. Jednakże kiedy próbuje zainsatlować XP’eka, wyskakuje mi błąd że nie można wgrać starszej wersji ponieważ wgrana jest nowsza. Dysk mam tylko jeden (C:/), trzeba go podzielić żeby były dwa systemy? Nie? Tak? Nie wiem… :smiley:

Może ktoś już oszukał cistę i wgrał xp’eka?

Systemu nie instaluje się spod Windowsa!!

Wchodzisz w BIOS > advanced bios features > first boot ustaw na CDROM > esc >save & exit setup > y > enter

Wkładasz płytę i startujesz z niej kompa i postępujesz wg instrukcji na ekranie.

Dysk jednak przydałoby się podzielić na dwie partycje. Instaluje się najpierw XP, a potem Vistę. W innym wypadku trzeba przywrócić bootloader Visty, a następnie programem EasyBCD dodać XP do startu.

Wchodzisz w BIOS > advanced bios features > first boot ustaw na CDROM > esc >save & exit setup > y > enter

zrobilem -> jest dobrze. Ale pisze tak:

Boot from:CD/DVD

     Naciśnięcie jakiegokolwiek klawisza spowoduje rozruch płyty CD

I się włączył vista… :stuck_out_tongue:

Nacisnąłeś dowolny klawisz? Najlepiej naciśnij jakąś literkę, przy Enter u mnie nie startuje.

A czytać umiesz?? Napisałem jak wystartować kompa z płyty i się pokazał napis czyli pasowało by jednak nacisnąć np: spacje.

Ile masz dysków lub partycji zrobionych??

argh… W innym sensie to zrozumiałem, w ogóle nie wduszałem. :smiley: No to tera zostałem nominowany do dziecka neo… :wink:

No już się instaluje.

EDIT:

Tylko jeden dysk C:/. Nie jest podzielony.

Nic z tego nie będzie. XP zostanie zaktualizowany do Visty. Dysk musi być podzielony na co najmniej dwie partycje. Zaczynasz od instalowania XP - będzie mniej problemów. Każdy system instalujesz na innej partycji.

Żle, zrobiłem. Teraz jak usunąć Windowsa Xp? Bo jak mi ma odczytać z dysku to pokazuje błą dysku. wciśnij [Ctrl] + [Alt] +[Delete] żeby restartować kompa. Chce usunąć Xp’eka omijając format