Dwa sytemy, a kwestia wyboru

Dokładnie nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jak w złym to proszę o przeniesienie wątku.

Całkiem niedawno zainstalowałem sobie drugi system operacyjny Windows Vista posiadając Windows XP. Wszystko działa jak należy, wybór systemów jest, oba się ładują. Tu powiania się moje pytanie. Przypuśćmy, że coś się stało i XP’ekiem nie działa jak należy - sterowniki lub coś, w tym przypadku stosowałem klawisz F11 podczas ładowania się systemu gdzie wybierałem Ostatnia znana dobra konfiguracja i było git. Teraz to nie działa, więc jak mam to wymusić by wiedzieć na przyszłość (czy nawet jak wejść w tryb awaryjny XP posiadając dwa systemy). Podczas ekranu wyboru mam.

Starsza wersja systemu Windows

Windows Vista

Przy Viscie mam dodatkową opcje F8 jako wybór m.in trybu awaryjnego czy powrót do dobrej konfiguracji systemu (punkt przywracania).

Witaj,

Bardzo podobnie jak w przypadku Visty służy do tego klawisz F8 - różnica polega tylko na momencie jego przyciśnięcia. Przy Viście można to zrobić w trakcie wyboru systemu - a w Windows XP zaraz po wybraniu tegoż systemu - czyli menadżerze wyboru wybierasz w Twoim przypadku “Starsza wersja systemu Windows”, potwierdzasz Enterem i od razu wciskasz F8 - i gotowe… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak będziesz w momęcie wyboru systemów to wybierz xp i natychmiast naciskaj szybko f8 jeśli zdążysz to wejdziesz do okna wyboru trubów uruchomienia systemu.

Normalnie nie zadziała tryb awaryjny XP .

Podmieniam znodyfikowany plik “” boot.ini “”

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Kolor zielony dopisany wpis . [awaryjny na XP działa]

_______________________________

Kolor zielony jest kolorem zastrzeżonym - poprawiłem na niebieski.

Agaton

Dziękuję za pomoc :slight_smile: