Dwa takie same adresy MAC

Poszukuję wszystkiego na temat tego co sie dzieje w sieci gdy dwa komutery mają takie same adresy MAC. Głównie na temat zachowania komputera który udostępnia połączenie.

z tego co się orientuję to adres MAC karty jest unikalny :roll: no ale mogę się mylić :stuck_out_tongue:

a co hackowalo sie modem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: czy ktos to zrobil i wlazi pod twoim

konfigiem i adresem >>>sprytny admin to zauwazy po paru minutach no

chyba ze niechce,lub wogule niezna sie na rzeczy i olewa swa prace

kazda proba logowania sie danego modemu pod tym samym adresem MAC

ktory jst dla kazdego urzytkownika inny. danego modemu zaalarmuje admina o probie nieautoryzowanego wejscia >>mozna co prawda

ukryc sie ,ale to tez jest banalne w wykryciu bo admin zobaczy ze twoj modem nieloguje sie i bedzie podejzenie pod danym konfigiem

oka juz niemowie wiecej zobaczymy o co ci chodzi dokladnie

:wink: :wink:

powiem tak istnieje mozliwosc wystarczy wgrac odpowiedni firmware z shelem

do modemu i sciagnac odpowiedni konfig itd.

nowsze wersje np. Motorola USB4200 I DOCSIS bios wgrywamy zapomoca odpowiedniego kabla COM

a wersje z EURODOCSIS wogule niemozna przerobic tak jak modemy USB5200 maja zablokowany sheel

Heh, zmienic MAC to banał ale nie o to idzie.

Chodzi mi o sieć lokalną, i o to co zrobi serwer gdy będzie miał w sieci dwa takie same adresy MAC.

Z tym to akurat jest najmniejszy problem, admin sieci jest w stanie wykryć w kilka sekund kto jest użytkownikiem takiego samego mac adresu karty czy numeru ip w mojej sieci jak dochodziło do takiej sytuacji to niepokorny użytkownik zostawał pozbawony dostępu do internetu na 2 miechy.

A tak wogóle to jeżeli w sieci są takie same adresy karty czy ip to komputer który drugi startuje powinnien wypisać że jest konflikt adresów przez co nie będzie możliwe połączenie z internetem.

Mnie nie interesuje wykrywanie przez admina, nielegalne korzystanie itp.

Interesuje mnie wyłącznie zachowanie serwera, rozumiecie?

Po prostu zaciekawił mnie ten temat i tyle.

Heh, zmienic MAC to banał ale nie o to idzie.

:o :o :smiley: :smiley: widocznie rozmawiam z geniuszem hihiih

jesli tiwierdzisz ze to banal to zrob to w wersji motoroli SB5200 ktore ogolnie sa dostepne i sa dawane do sieci kablowych prosze bardzo zycze powodzenia >>>>

Chyba sie nie rozumiemy.

Chodzi mi o zmianę adresu MAC karty sieciowej w komputerze. Zmiana przeprowadzana jest programowo, niepotrzebna jest ingerencja w elektronikę. Fizycznie karta dalej posiada swój MAC ale oprogramowanie wymusza zmianę. W systemie WinXP potrzebny jest do tego program, w linuksach wystarczy znać odpowiednie komendy.

ja proszę tylko o odpowiedź na wyżej zadane pytanie.

Wg mojej wiedzy nie ustawisz dwóch takich samych adresów MAC w sieci LAN.

Podobnie jak nie dasz rady dwóch hostów w tej samej sieci LAN zaadresować takimi samymi adresami IP.

Adresy muszą być unikalne, a co za tym idzie, nie dasz rady takiego manewru zrobić.

Pytasz jak zachowa sie serwer? Będzie “głośno krzyczał”, podobnie jak podczas próby adresowania któregoś hosta adresem, który juz jest w sieci.

Pozdrowienia :okulary:

eh w chwili dwoch tych samyh MAC-ow w jednej sieci jedn koles nie bedzie mial neta [of korz ten ktory ma ten sam MAC co ty - to chyba jasne;]]

btw: zmiana MAC-a of korz ni jest trudna ;/

na xp wystarczy program … smac a na 98 reczne zmiany w rejstrze ;]

pozdro.