Dwa te same IP, dwóch innych użytkowników


(Marcinek6000) #1

Witajcie, na pewnym forum mamy dziwną sytuację. Dwóch użytkowników pisało z tego samego IP, a nie chcemy tam multikont. Tylko że się nie przyznają. Użytkownik A to raczej troll, choć nie do końca pewne, a drugi użytkownik B kiedyś trollował multikontem, ale przestał kiedy go postraszono banem, twierdzi, że byłby idiotą gdyby to teraz zrobił i że A może chcieć wykorzystać to, że B kiedyś trollował i że nikt B teraz nie uwierzy, że to nie on, sądzi że A mógł wprowadzić IP użytkownika B jako swoje, bo to jego IP było upublicznione. Jest to możliwe, żeby wprowadzić sobie takie IP? Z drugiej strony to tylko teoria. A może to tylko przypadek? A może jakiś inny pomysł jak rozwiązać ten problem i jako dojść do tego czy to Ci sami? Dopowiem, że są całkowicie z innych regionów, więc raczej nie powinni mieć tego samego IP.


#2

A sprawdź co to za IP. Jeżeli jakiegoś lokalnego dostawcy, to nawet kilkadziesiąt osób może z niego korzystać.


(Semtex) #3

Jaki dostawca? Jak moloch typu netia/tepsa to sytuacja całkowicie możliwa :slight_smile:

W takiej sytuacji nie masz jednoznacznych dowodów i nie możesz za bardzo działać, chyba, że olejesz Swoją przyzwoitość i wlepisz bana obu, co by było sprawiedliwie :lol:


(Marcinek6000) #4

Tylko, że obaj mają wpisane różne regiony z których pochodzą. Mają ciągle różne IP, większość ich postów ma różne IP, ale jeden raz się powtórzył u obu ten sam adres i jak go wklepałem w google to wyskoczył dostawca: Opera Software ASA o ile skrót “ISP” w ogóle oznacza dostawcę. Czyli jednak brak dowodów?


(Semtex) #5

Tzn, że korzystają z mobilnej Opery, przechodzi przez ich serwery, IMO, zero dowodu, sprawdź dostawcę ich innych adresów.


(Marcinek6000) #6

No ok ,dziękuję za pomoc.


(roobal) #7

Okej, mają zmienne IP, ale po IP widać czy dostwca ten sam czy inny.