Dwa Urządzenia = Brak Internetu?

(Krzekarma) #1

Witam, dzielę łącze z siostrą. Mamy dwa urządzenia 1 jakieś tam zwykłe (Nie wiem jak się nazywa), a drugie to Router. Z tego zwykłego mam podłączony kabelek do kompa siostry i chodzi u niej internet (U mnie też) drugi kabelek od tego urządzenia jest podłączony do routera, a ja (na laptopie) mam zrobioną siec bezprzewodową od Routera. Gdy siostry nie ma na kompie all jest okej ale jak wejdzie odłącza nam internet (Mi i siostrze) pisze nam ograniczenie lub brak łączności. Dopiero jak odłączy router od tego urządzenia. Wtedy ona ma internet, a ja nie mam skąd miec. Czy Może to byc spowodowane tym ze mamy dwa urządzenia? Jak temu zapobiec?

(Mariuszbudny79) #2

Zamotałeś ten opis.

Sygnał z modemu musi wchodzić tylko do routera i dopiero z routera kablem do komputerów (lub za pomocą WiFi)

To urządzenie, które nie wiesz co to jest, to pewnie modem z wyjściem USB i LAN - jedno z wyjść podłączyłeś do komputera siostry a drugie do routera - tak jest nieprawidłowo, wystarczy jak wyjście LAN z modemu podłączysz do routera.

(Krzekarma) #3

Tak, dokładnie to drugie urządzenie to modem z wejsciem USB i lan, chciałem podłączyc tylko do Rutera, ale to Router ma tylko 3 wejscia:

Jedno to od Prądu

Drugie Od Antenki

I Trzecie Od Kabla

(Mariuszbudny79) #4

Podaj dokładne i pełne symbole routera i modemu, bo z tymi informacjami co podałeś to możemy sobie ze szklanej kuli wróżyć.

W modemie bez wbudowanego routera wykorzystujesz zawsze jedno wyjście, najlepiej LAN.

(Krzekarma) #5

Router: D-Link DWL900 + EEUC2

Modem: EDIMAX AC 12V 500mA (Nie jestem Pewien czy to to, ale tylko takie dane są na nim napisane)

(Mariuszbudny79) #6

Wygląda na to, że to nie jest router ale access point czyli tym nie rozdzielisz sygnału internetu.

to jest marka i parametry zasilania, może masz jakieś pudełko/instrukcję obsługi?

(Krzekarma) #7

Czyli to nie router? Ma antenkę i wszystko i z tamtąd odbiera internt poprzez WiFi, czyli najlepiej kupic Router?

(Monczkin) #8

Stangen , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych równań w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978