Dwa Windowsy na jednym dysku

Mam dwa Windowsy na jednym dysku, jeden w folderze WINDOWS, drugi obok niego w folderze WINDOWS.0, nie wiem jak to możliwe bo przed instalacją sformatowałem partycje, no i teraz podaczas uruchamiania systemu mam do wyboru 2 windowsy, ten nowy którego uruchamiam i ten stary, czy moge bez komplikacji wywalić tego starego (folder WINDOWS) i usunąć jego wpis z boot.ini? Plik boot.ini wygląda tak:

Jakieś sugestie?

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 9:36

No i czy dało by sie zmienić folder tego windowsa z WINDOWS.0 na WINDOWS?

Według mnie usunięcie któregoś windowsa jest conajmniej ryzykowne jeżeli są na tej samej partycji… najlepiej by było sformatować wszystko i postawić na nowo oba systemy, lecz na odzielnych partycjach… ale to moja subiektywna opinia.

Zgadzam się gdy odinstalujesz windowsa to może pociągnąc inne pliki z drugiego lub pliki mogą byc powiązane.

ja bym jeszcze raz sformatował i wgrał

ale gdybym nie miał czasu to bym zrobił tak:

ppm na mój komputer–>właściwości–> zakładka zaawansowane–>uruchamianie i odzyskiwanie: ustawienia–>i ustaw tam tak aby ten windows który jest sprawy uruchamiał się po 1 sekundzie :slight_smile:

(nic innego jak edycja boot.ini)

chyba że zależy Ci na wolnym miejscu na dysku, ja bym nie usuwał lecz formatował raz jeszcze

Gdybyś rzeczywiście dokonał formatu to wymazałbyś ze wskazanej partycji wszystko. Musiałeś niezbyt dokładnie czytać komunikaty w czasie reinstalacji systemu i dlatego masz teraz dwa systemy.

a zostały jakieś dane, które były przed formatem? czy tylko pusty dysk i dwa systemy :slight_smile:

Zrobiłem to tak jak setki razy, usunąłem partycje C: na której był windows, zrobiłem nową, surową, wybrałem ją pod instalacje XP i wybrałem system plików NTFS, sformatowało sie, skopiowało, zainstalowało i takie cuda.

Ale nieważne już zrobiłem drugiego formata, teraz dźwięku nie moge zainstalować ale już mam normalnego windowsa :slight_smile:

Jakby ktoś wiedział jak to naprawić, to podczas instalacji mam błąd:

Microsoft Bus driver should be loaded in your system before installing Realtek HD Audio Driver !

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 10:54

Poszukałem na google, gdzieś pisało że trzeba było zainstalować jakieś poprawki, zainstalowałem wszystkie i nie działa dalej.

najpierw zainstaluj Realtek HD Audio Driver !

No właśnie to próbuje zainstalować i wyskakuje ten bład.

Usuń te dwa Windowsy, sformatuj partycję i zainstaluj jeden system.

Zrob format i zainstaluj na golo nowy system. Tez kiedys mialem zainstalowane dwa systemy. Oba WinXP. Nie chcialo mi sie formatowac, wiec na bezczela usunalem drugi system z poziomu Windows :smiley: Nie bylo zadnych konsekwencji, ten pierwszy system ladowal sie normalnie. Nadal pojawiala sie opcja wyboru jednego z 2 systemow. Po usunieciu drugi po prostu nie startowal :mrgreen:

Uczymy sie czytać :slight_smile:

yhm sprawa wyglada ciekawie bo napisane jest że przed zainstalowaniem Microsoft Bus powinien być zainstalowany Realtek HD Audio Driver a ty to właśnie instalujesz. Może poszukaj innej wersji tego programu

Właśnie jest napisane na odwrót, trzeba zainstalować MS Bus Driver przed instalowaniem sterów Realteka, ale nieważne już sobie poradziłem, pogrzebałem w menadżerze urządzeń i działa :slight_smile:

tej faktycznie :lol: arghh wprowadzałem w błąd

a tak wogóle to jesteś mądry żebyinstalowac dwa windowsy na jednej partycji :confused:

tam troche inaczej jest napisane

a tak w ogóle to przeczytaj