Dwa Windowsy na jednym dysku


(Ford Fokus) #1

Mam dwa Windowsy na jednym dysku, jeden w folderze WINDOWS, drugi obok niego w folderze WINDOWS.0, nie wiem jak to możliwe bo przed instalacją sformatowałem partycje, no i teraz podaczas uruchamiania systemu mam do wyboru 2 windowsy, ten nowy którego uruchamiam i ten stary, czy moge bez komplikacji wywalić tego starego (folder WINDOWS) i usunąć jego wpis z boot.ini? Plik boot.ini wygląda tak:

Jakieś sugestie?

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 9:36

No i czy dało by sie zmienić folder tego windowsa z WINDOWS.0 na WINDOWS?


(Sidhmor) #2

Według mnie usunięcie któregoś windowsa jest conajmniej ryzykowne jeżeli są na tej samej partycji... najlepiej by było sformatować wszystko i postawić na nowo oba systemy, lecz na odzielnych partycjach... ale to moja subiektywna opinia.


(system) #3

Zgadzam się gdy odinstalujesz windowsa to może pociągnąc inne pliki z drugiego lub pliki mogą byc powiązane.


(Miniuka) #4

ja bym jeszcze raz sformatował i wgrał

ale gdybym nie miał czasu to bym zrobił tak:

ppm na mój komputer-->właściwości--> zakładka zaawansowane-->uruchamianie i odzyskiwanie: ustawienia-->i ustaw tam tak aby ten windows który jest sprawy uruchamiał się po 1 sekundzie :slight_smile:

(nic innego jak edycja boot.ini)

chyba że zależy Ci na wolnym miejscu na dysku, ja bym nie usuwał lecz formatował raz jeszcze


(Marcus35) #5

Gdybyś rzeczywiście dokonał formatu to wymazałbyś ze wskazanej partycji wszystko. Musiałeś niezbyt dokładnie czytać komunikaty w czasie reinstalacji systemu i dlatego masz teraz dwa systemy.


(Miniuka) #6

a zostały jakieś dane, które były przed formatem? czy tylko pusty dysk i dwa systemy :slight_smile:


(Ford Fokus) #7

Zrobiłem to tak jak setki razy, usunąłem partycje C: na której był windows, zrobiłem nową, surową, wybrałem ją pod instalacje XP i wybrałem system plików NTFS, sformatowało sie, skopiowało, zainstalowało i takie cuda.

Ale nieważne już zrobiłem drugiego formata, teraz dźwięku nie moge zainstalować ale już mam normalnego windowsa :slight_smile:

Jakby ktoś wiedział jak to naprawić, to podczas instalacji mam błąd:

Microsoft Bus driver should be loaded in your system before installing Realtek HD Audio Driver !

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 10:54

Poszukałem na google, gdzieś pisało że trzeba było zainstalować jakieś poprawki, zainstalowałem wszystkie i nie działa dalej.


(Miniuka) #8

najpierw zainstaluj Realtek HD Audio Driver !


(Ford Fokus) #9

No właśnie to próbuje zainstalować i wyskakuje ten bład.


(Matrix 18 93) #10

Usuń te dwa Windowsy, sformatuj partycję i zainstaluj jeden system.


(Chmuurek) #11

Zrob format i zainstaluj na golo nowy system. Tez kiedys mialem zainstalowane dwa systemy. Oba WinXP. Nie chcialo mi sie formatowac, wiec na bezczela usunalem drugi system z poziomu Windows :smiley: Nie bylo zadnych konsekwencji, ten pierwszy system ladowal sie normalnie. Nadal pojawiala sie opcja wyboru jednego z 2 systemow. Po usunieciu drugi po prostu nie startowal :mrgreen:


(Ford Fokus) #12

Uczymy sie czytać :slight_smile:


(Miniuka) #13

yhm sprawa wyglada ciekawie bo napisane jest że przed zainstalowaniem Microsoft Bus powinien być zainstalowany Realtek HD Audio Driver a ty to właśnie instalujesz. Może poszukaj innej wersji tego programu


(Ford Fokus) #14

Właśnie jest napisane na odwrót, trzeba zainstalować MS Bus Driver przed instalowaniem sterów Realteka, ale nieważne już sobie poradziłem, pogrzebałem w menadżerze urządzeń i działa :slight_smile:


(Miniuka) #15

tej faktycznie :lol: arghh wprowadzałem w błąd


(_KamiL_) #16

a tak wogóle to jesteś mądry żebyinstalowac dwa windowsy na jednej partycji :confused:


(Miniuka) #17

tam troche inaczej jest napisane

a tak w ogóle to przeczytaj