Dwa windowsy xp na 2 roznych dyskach

witam wszytkich, mam zainstalowane dwa systemy operacyjne windows xp , po jednym na kazdym dysku, jeden dysk ma 60 GB a drugi 80 GB, problem polega na tym ze nie stworzylo mi sie zadne menu wyboru systemu, ale dziala to tak: odpalam kompa rano to laduje sie pierwszy system , potem jak kom pochodzi z godzine (tlumacze to sobie ze musi sie zagrzac) i zrestartuje to odpala sie drugi system i potem znow drugi , i jak wylacze na dluzej kompa to znow pierwszy , jest to dla mnie dziwne, ale wygodne tez, na jednym z nich mozna miec programy co sie nie chce aby ktos je widzial . moje pytanie jest nasteepujace: czy w erze mikroprocesorów jest logiczne wytlumaczenie ze cos sie musi rozgrzac jek w starych telewizorach lampowych :slight_smile:

jest tylko jedno wytłumaczenie, masz źle skonfigurowane/podpięte dyski lub źle powpinane zworki (master, slawe,) i systemy startują jak im się podoba ,który dysk wcześniej “zaloguje” się w biosie z tego system startuje.

Zbych1 ma rację coś jest nie tak z konfiguracją dysków

aby mieć wybór musisz dodać linię w boot.ini

Jeżeli są to dyski C: i D: to coś takiego ma być w ukrytym pliku boot.ini na dysku C:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional(1)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional(2)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

chyba faktycznie cos mam namieszane w dyskach - bo ostatnio chcialem podpiac cd-rom to go nie chcialo wykryc, jak troszke czasu znajde to odnowa pomajstruje nad dyskami, pzdr

jeden dysk na taśmie ma być MASTER, a drugi SLAVE, jak jest tylko jeden - SINGLE

jeśli kolega ma dwa dyski na MASTERze albo na SLAVE na jednej taśmie, nic to nie da

Windows (nie ma znaczenia, który) wykrywa dyski C: i D:, czy tylko ten, na którym jest zainstalowany??