Dwa WinXP na kompie- jak usunąć drugi?

Witam,

Przez niewiedzę i roztargnienie podczas przeinstalowywania system XP na komputerze, zainstalowałem sobie dwa WinXP- jeden na dysku “C” a drugi na dysku “D”. Teraz podczas uruchamiania komputer prosi o wybór systemu (WinXP albo WinXP). Jak usunąć w całości i definitywnie ten system z dysku “D”

Dodam, że próbując rozwiązać problem we własnym zakresie, “ręcznie” usunąłem (sformatowałem) dysk “D”, ale komputer i tak prosi o wybór jednego z dwóch systemów. Co robić??

PS. A tak w ogóle, to reinstalacja systemu nie usunęła danych z dysku “C” (pozostały wcześniej instalowane programy itp).

Jak całkowicie wyczyścić dysku i “na czysto” wgrać nowy system operacyjny??

Jeżeli chcesz wgrać na nowo XP i stracić wszystkie dane to po prostu przy instalacji systemu sformatuj wszystkie partycje. Rozumiem, że tego 2 xp już usunołeś i jedynie co pozostało to wybór systemów przy starcie. Żeby to zlikwidować kliknij PPM na Mój Komputer -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> “Czas wyświetlania listy systemów” tutaj odznacz ptaszka. :smiley: Jak zainstalowałeś system na dysku D to nic dziwnego, że aplikacje z dysku C zostały nienaruszone :stuck_out_tongue:

Podczas instalacji systemu musisz najpierw usunąć wszystkie istniejace partycje dysku a następnie założyć je od nowa, sformatować i dopiero wtedy zainstalować system operacyjny od nowa.

Pozdrawiam

natejak , edytuj plik boot.ini

PPM na Mój Komputer -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie ->edytuj

Podmień zawartość pliku:

Windows + R --> msconfig --> Boot

I usuń jeden z Windowsów którego nie chcesz.