Dwa wndowsy Xp na jednym komputerze

Oj, czy Wy chociaż czytacie co się pisze? Nie da się sformatować systemu, kiedy jest uruchomiony. Na jakiejkolwiek partycji by nie był, to na C są pliki potrzebne do uruchomienia, zapisy alokacji itp. Żaden system nie pozwoli sformatować sam siebie (choć są wyjątki :lol: ). Format systemu robi się instalatorem, z płytki.

Po włożeniu płyty z systemem będziesz widziała napis “dowolny klawisz etc.” więc wciśnij, rozpoczyna się instalacja. Jak poczekasz, wyskoczy okno z możliwością sformatowania. Formatujesz C i zaczyna sie instalować system. Jeżeli masz na innej partycji 2 system, wtedy i tak będzie wpis w boot.ini, trzeba go ręcznie edytować.

Moja propozycja na szybko dla malinki. Uruchom system, który znajduje się na C i sformatuj dysk D. Potem zrób tak jak napisałem wyżej.

:frowning: Dalej nie wiem o co chodzi… Próbowałam zrobić tak jak mi napisałeś, ale jak wkładam płytę nie ma napisu “dowolny klawisz” tylko takie coś:

"System Microsoft windows XP - Zapraszamy

Co chcesz zrobić?

> Zainstaluj System Microsoft Windows

> Dowiedz się więcej o procesie instalacji

> Zainstaluj opcjonalne składniki systemu Windows

> Wykonaj zadania dodatkowe

> Sprawdź zgodność systemu "

Wybieram tą pierwszą opcję i próbuję zainstalować… Miałam do wyboru dwie partycje Ci D - pytali na której chcę zainstalować ( usunęłam D…bo nic tam nie było) została C, ale jak wybrałam C to pisali, że poprzedni system może nie działać poprawnie jeśli zainstaluje raz jeszcze tego Windowsa więc nie instalowałam… Nigdzie nie znalazłam takiej opcji jak “formatuj dysk C”. Żadne okno z możliwością formatowania nie wyskoczyło…

Teraz jak włączam komputer to mam do wyboru dwa Windowsy, pierwszy działa, drugi nie, a trzecia opcja to “Instalacja systemu Windows”

Próbowałam, czytałam co mi napisałeś, ale mi nie wychodzi :frowning:

Przepraszam, że tak marudzę, ale chciałabym w końcu to naprawić…

Zacznij najlepiej od lektury >>tutaj<<