Dwa wndowsy Xp na jednym komputerze

Cześć. Mam takie pytanie czy opłaca się mieć na komputerze dwa systemy windows Xp? Bo naprzykład jeden będzie mojego taty on ma antivirusa i strasznie się muli komputer .Czy na drugim systemie bez antyvirusa by było tak samo czy owiele lepiej?

jaki to AV i jaka konfiguracja komputera? są oczywiście bardzo “mulące” AV, ale czasami da się wyłączyć jakieś funkcje, co powoduje poprawienie szybkości działania.

wszystko zależy jakiego masz tego AV, np bardzo “mulący” GDATA AV udało mi się kiedyś tak skonfigurować aby działał w miarę szybko, ale np Panda działała potwornie wolno i nic mi się z nią nie udało zrobić.

po za tym dochodzi kwestia legalności, jeśli masz dwa legalne windowsy to nie ma żadnego problemu, w przypadku instalacji jednego dwa razy, może wystąpić problem z legalnością.

Niezależnie od tego, jaki to antywirus, system bez antywirusa będzie działał o wiele szybciej i sprawniej, niż ten z antywirusem.

ale jak antywirus będzie na jednym windowsie, nie będzie przecież chronić drugiego :slight_smile:

Powiedz po co ci dwa Windowsy na jednym komputerze?? Przecież to ci zajmuje kupe miejsca na kompie. a wiesz dlaczego?? :arrow: Odpowiedz sobie na to pytanie

Filip66 , odpowiedź masz w poście tytułowym:

słuchajcie mam dwa xp jeden mam na d a drugi na c i tego na d chcial bym sie pozbyc ale nie wiem jak to sie robi pomuzcie prosze z gury dziekuje

Po co potrzebne dwa Windowsy, przecież to ci zamuli komp

NO napisał przecież że chce się go pozbyć. Ja też się dołączam do prośby. Mam dwa windowsy Xp home edition na dysku i chciał bym się jednego pozbyć ale nie wiem jak to zrobić. Więc proszę o poradę :slight_smile:

no po prostu zrób se format na d, nie próbowałem więc spytaj się kogoś czy to z sensem żeby poźniej nie było na mnie tak bo mam jednego windowsa bo drugi nie wiem po co szkoda miejsca na mym gracie

jeśli masz dwa windowsy na dwóch różnych partycjach, to otwórz w notatniku plik

c:\boot.ini

(plik jest ukryty) i usuń linię odpowiedzialną za uruchamiania windowsa z dysku D. plik możesz zbackupować przed zmianą aby później w przypadku jakiś problemów przywrócić go.

jeśli po restarcie komputera nie masz menu wybierania systemu, i uruchamia ci się właściwy system (ten z C), to możesz dokonać formatowania zawartości partycji D lub poprostu usunąć całą jej zawartość (pamiętając o ukrytych plikach).

A jeśli mam dwa Windowsy na jednej partycji? … Bo obawiam się że jednak tak jest ^^"

teoretycznie mogą być dwa na jednej, ale na pewno w dwóch oddzielnych katalogach (jeden na pewno standardowo w C:\Windows). Wklej tutaj zawartość pliku c:\boot.ini i wszystko będzie jasne.

Ja mam ten sam problem. Chcę się pozbyć jednego z dwóch systemów na jednej partycji.Jak to zrobić?

Nie wiem jak to możliwe, ale po sformatowaniu i zainstalowaniu systemu okazało sie,że poprzedni nadal jest zainstalowany.Przy uruchamianiu systemu mam do wyboru dwa systemy.Mogę wkleić zawartość pliku c:\boot.ini proszę mi wskazać co powinnam zrobić.

Wklejam i jeszcze raz prosze o wskazówki.Dziękuję z góry.

[boot loader]

timeout=0

default=signature(302a302a)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

signature(302a302a)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

ja mam podobny problem. otóż instalowałem windowsa na kompie, zainstalowałem go na dysku f. jednak poprzedni windows był na dysku c i podczas włączania komputera jest pytanie który system chcesz wybrać. dodam że komp nie mój a windows z dysku c został usunięty z dysku poprzez wrzucenie wszystkiego do kosza i opróznienie kosza. próbowalem zrobić formata dysku c ale gdy formatowanie jest prawie na końcu wyskakuje komunikat system windows nie może dokończyć formatowania czy coś w tym stylu. co zrobić żeby nie trzeba było wybierać systemu i można było sformatować dysk c. proszę o szybką pomoc.

Hej.

Więc mam problem, dla mnie duży :wink:

Mój komputer “chodził” strasznie powoli więc poprosiłam Kolegę, który “zna się” na komputerach żeby zainstalował/przeinstalował (?) mi Windowsa. Sama nie chciałm nic ruszać, żeby nie popsuć.

Ten mój kolega “znający się” na komputerach włozył płytkę i niby zainstalował tego Windowsa raz jeszcze.

Pytałam czy tego starego nie trzeba jakoś odinstalować, albo coś z nim zrobić, ale mówił, że nie…

A ja po zainstalowaniu dalej miałam wszystkie programy, które ściągnęłam kiedyś, wszystkie zdjęcia.

Więc teraz ja zainstalowałam to raz jeszcze… Pokasowałam te zdjęcia i programy… i byłoby prawie ok, ale jak włączam komputer pojawia się komunikat żeby wybrać, którego windowsa będę używać (czy jakoś tak…). Poszukałąm w komputerze i okazało się, że mam tam dwa Windowsy, jeden na dysku C, drugi na D. Sformatowałam dysk D i niby nic tam już nie ma, ale przy włączaniu komputera dalej jest komunikat o wyborze systemu… (Pierwszy to Windows na dysku C, a drugi na dysku D i w ten już wejść nie mogę, bo pousuwałam wszystko stamtąd…).

No i chciałąm dziś posłuchać płytki a tu komunikat, że nie ma karty dźwiękowej… Wogóle nie mam tego głośniczka w prawym dolnym rogu co zawsze miałam…

Pomóżcie mi proszę, bo próbowałam sama, ale nie radzę sobie…

Jak pozbyć się tego drugiego Windowsa i co zrobić, żebym mogla odtwarzać muzykę, żeby był głos…?

Bardzo Was proszę o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Zabieracie się ze złej strony, system powinien być zainstalowany na C, (chociaż niekoniecznie), instalacja na każdej innej partycji jest możliwa, ale absolutnie nie wolno Wam formatować wtedy partycji C, tam są wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia systemu (mi.: ntldr, boot.ini itp). Sformatowanie tej partycji uniemożliwi uruchomienie Xp z innej partycji (stąd uwaga o instalacji na C).

Antywirus nie spowalnia aż tak kompa, by go nie mieć , wystarczy odpowiednia konfiguracja tegoż, jak również samego systemu. Prawoklik na mój komputer- właściwości- zaawansowane wydajność- dopasuj do najlepszej wydajności, potem włączyć tylko wizualne okna i przyciski i clear type, jeśli monitor jest lcd. Komp przyśpieszy zauważalnie. Pozbycie jednego z xp- nic prostszego, uruchamiasz tego na C i formatujesz. Żeby się pozbyć wpisu z boot menadżera- edycja pliku boot ini i usunięcie odpowiedniego wpisu.

Truskawkowa malinka- najgorsza rzecz jaką mogłaś zrobić to nakładka. Jak muli, to nic nie pomoże, zawsze zresztą robi więcej szkody niż pożytku. Moja rada: format i postawienie windy od nowa. Jeżeli masz tam ważne pliki, to je przekopiuj na inną partycję, pendrive’a, gdziekolwiek, byle nie na formatowaną partycję. Zainstaluj stery do karty dźwiękowej, Druga winda to tylko wpis w boot ini, czytaj wyżej, jak o czymś zapomniałem, dajcie znać.

Hehhh, no to co teraz…? Dysk D mogę sformatować, ale dysku C u mnie się nie da… “Nie można sformatować tego dysku.Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upwenij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku. Wtedy ponów formatowanie.”

“Postawienie windy od nowa” tzn jeszcze raz wgrać Windowsa? A co bedzie jeśli przy włączaniu będę miała do wyboru 3 Windowsy? Ten z dysku C mógłby zostać, choć i tak nie ma tam nic ważnego, ale ten z dysku D wogóle mi nie potrzebny… :roll: :roll: