Dwa wyjścia audio jednocześnie

Da się tak zrobić (powiedzmy w Windowsie 10, ale w sumie innych systemów też jestem ciekaw, zwłaszcza Androida), żeby jeden program dawał audio na bluetooth, a drugi - jednocześnie - na słuchawki?

Powiedzmy że na głośniku Bluetooth leci pr0n, a na słuchawkach podcast :dark_sunglasses:

O ile program, którego używasz do odtwarzania potrafi wypuścić dzwięk na inne urządzenie niż domyślne, to się da. Potrafi to np MPC-HC player.

O, dziękuję bardzo za sugestię. Popatrzę na początek, czy w tych zylionach ficzerów PotPlayera nie ma też takiej opcji.

Niestety, żaden z programów które miałem na myśli, nie jest odtwarzaczem audio ani wideo. miałem na myśli Spotify na głośnik Bluetooth, a cała reszta, a przynajmniej komunikaty Windows i przeglądarka - na słuchawki…

Sprawdź w opcjach programu. Nie wiem jak Spotify, ale Tidal ma opcję wyboru urządzenia.

Hej,

Zależy, program MPC-HC Player ma taką opcję.

obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki, ale nieprecyzyjnie się wyraziłem. Odtwarzacze typu mpc czy potplayer to nie są programy o których myślałem pisząc oryginalnego posta. Chodziło mi o bardziej ogólne rozwiązanie Gra w przeglądarce na słuchawkach, komunikaty błędu windows czy powiadomienia też na słuchawkach, a radio lub Spotify na głośnik, na przykład. Albo jeszcze inaczej.

W sumie ciekawie by bylo gdyby podłączyć do laptopa jakąś kartę dźwiękowa na usb, jako drugą. Ale sądzę że w Windows nie ma do tego odpowiednich opcji ustawień.

Hej,

Generalnie trzeba by posiłkować się jakimś wirtualnym mikserem, który pozwalałby na przekierowanie sygnału do konkretnej karty dźwiękowej, bądź w aplikacjach wskazywać domyślną kartę dźwiękową. W systemie możesz niestety wskazać jako domyślną tylko jedną. Ale jeśli tylko są odpowiednie ustawienia w aplikacji, można nimi się posiłkować - z tym, że nie każda aplikacja na to pozwala.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jestem idiotą. Mam co prawda Windows 10 Insider Preview i nie wiem jak to wygląda w aktualnym stabilnym, ale…

Znalazłem to dzisiaj, przypadkiem.

https://imgur.com/a/vs8uwt6 (dwa obrazki)

Hej,

Tak, tylko śledząc zmiany w aktualizacjach Windows 10 wychodzi, że tę, którą pokazujesz na screenach, wprowadzono w aktualizacjach kwietniowych. :slight_smile: Czyli w odpowiednim czasie.

Pozdrawiam,
Dimatheus