Dwa XP na jednym dysku

Hej.

Mam bardzo, bardzo pilną sprawę, dlatego nie mogę sobie pozwolić na formatowanie XP (a mam bardzo mało czasu). Na dysku C mam wgrany XP, na D Seven (który nie działa). I tu pytanie z mojej strony - czy mogę na dysku D nagrać DRUGIEGO XP? Czy będą działały obydwa? Z góry dzięki i pozdro.

Compersio , spokojni możesz wgrywać, jedynie przy starci komputera bootloader spyta się którego XPeka włączyć, ale to okno nawet masz przy Sevenie więc nie sprawi ci problemu :slight_smile: Jednym słowem wgrywaj i użytkuj :slight_smile:

tak , możesz .

podczas uruchamiania kompa będziesz miał do wyboru którego chcesz użyć .

A i jeszcze coś. Czy będę musiał formatować ten dysk? Bo mam tam ważne dane, a jak już mówiłem nie mam czasu.

Jeśli na dysku D masz jakies dane i chcesz na tą partycję wgrać system - to je stracisz, ponieważ instalator Windows XP działa w taki sposób, że przed wgraniem stystemu odbędzie się formatowanie partycji. Jak masz tam ważne dane to wejdź na drugi działający system i zrób kopie zapasową (skopiuj na inna partycje dane) przed nowym systemem.

Nie, nie możesz, ponieważ jest to niezgodne z licencją, dlatego że Microsoft uważa partycje jako osobne urządzenia dyskowe a licencja zezwala na instalację systemu tylko na jednym dysku/partycji. System możesz zainstalować na innej partycji pod warunkiem, że usuniesz poprzednią instalację lub masz drugą licencję.

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/poland/licencj … ndows.aspx

Tak będą działały ale czytaj co pisałem wyżej. Ja proponuję pobrać jakąś dystrybucję Linuksa, działającą w trybie LiveCD, czyli z płyty CD lub pendrive, np. Ubuntu i z poziomu Linuksa przekopiuj obie dane na inną partycję, dysk lub inny nośnik danych, ewentualnie nagraj sobie na płyty.

Na przyszłość wykonuj sobie kopie zapasowe, to podstawa jeśli na dysku komputera masz ważne dane :slight_smile:

Pozdrawiam!