Dwa Xp w LANie 1 smiga super 2 wiesza sie maksymalnie

Witam

Mam dwa kompy w jednym pomieszczeniu, na obu ten sam XP pro bez żadnych dodatkowych programów (świeża kopia).Sieć działa 100 mb/s na kompie1 spokojnie mogę przeglądać i uruchamiać cokolwiek z kompa2 natomiast z kompa2 nic nie mogę zrobić na kompie1 jak tylko próbuje wejść na 1 od razu Się 2 wiesza tak że tylko reset wchodzi w grę :frowning:

Bardzo proszę o jakieś wskazówki i z góry dziękuje.

:oops:

a który udostępnia Internet?

Narazie żaden jak będzie mi wszystko działać to pomyśle o Internecie

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 17:00

To znaczy ze w kompie1 mam internet ale nie udostępniam go na kompa2

Powyłączaj firewalle jak masz zainstalowane. Jakie masz adresy IP na kompach? Czy maski są właściwe? Kompy się pingują?

Wszystko jest ustawione według tego opisu http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

zainstalowałem oba Win xp po formatowaniu dysku C na jednym i na drugim, wrzuciłem sterowniki do kart sieciowych i ustanowiłem połączenie

i dupa. Dopiero po kilku próbach podłączyłem do neostrady kompa1 zainstalowałem antyVira i firewalle nadal Siec LAN bez zmian Komp1 śmiga komp2 Się wiesza.

Co to znaczy ze sie Pingują jak to sprawdzić?

Na kompie z netem wpisz uruchom cmd (menu start -> uruchom -> cmd) i wpisz

ping adres_IP_2kompa_bez netu, np. ping 192.168.1.2,

a na kompie bez netu wpisz:

ping adres_IP_1kompa_z netem, np. ping 192.168.1.1

Jak sieć działa dobrze, to powienienieś dostać 4 takie komunikaty:

Odpowiedź z 192.168.1.x bajtów 32 czas <1 ms TTL=128

Ping stwierdza, czy istnieje połaczenie między kompami.

Wg opisu widze że masz adresy 192.168.0.1 i 192.168.0.2. Kiedyś też miałem takie adresy w sieci, i sieć szwankowała. Zmień adresy na 192.168.1.1 i 192.168.1.2

Moje kompy Się pingują

wpisanie IP z “1” troszki pomogło teraz komp2 zawiesza Się czasami zwłaszcza jak chce użyć drukarki na kompie1 albo jak chce wejść na dysk C kompa1 to by pasowało bo drukarka jest zainstalowana na C

co by tu jeszcze zrobić poradź SeM

Pozdro

Może przyczyna leży jeszcze w kablu (masz kabel skrosowany?), może któreś styki w końcówkach nie działają, spróbuj jak będą sie kompy zachowywac gdy dasz jakiś inny skrosowany kabelek.

Jak nie pomoże, to odinstaluj sterowniki z sieciowek, jak masz sieciówki zintegrowane na płycie głównej, to zainstaluj sterowniki z dołączonej płytki, bo windows może niekiedy swoje instalowac (nie zawsze poprawne).

P.S. Odpal jeszcze kreatory konfiguracji sieci (jak tego jeszcze nie robiłeś)

Po tygodniowej walce stwierdzam że musze wymienić kabel a kupiłem go na allegro za 10zł

Pozdro

Kabelek ok 0,80zł/mb, końcówki w cenie 0,50zł. To może kup w jakimś sklepiku internetowych, ja kupowałem i gościu zaraz przy mnie sprawdził poprawność połączeń za pomocą testera.