Dwa zagraniczne numery - oszustwo?

Dwa zagraniczne numery, puściły mi jeden sygnał, po czym rozłączyli się.
Sprawdziłem dwa numery w wyszukiwarce, jeden należy od operatora O2 z Wielkiej Brytanii, natomiast drugiego nie mogę zidentyfikować.
Od lat jestem w Play, nigdy nie podawałem numeru telefonu byle gdzie i byle komu.
Podejrzewam, że jeśli odebrałbym taki numer, zostałbym naciągnięty na koszty.
Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?


Oba numery oczywiście zablokowałem.

Pierwszy to z Mali :mali: :earth_africa:, a drugi z Wielkiej Brytanii :uk: (podobno oferują przekierowania na jeszcze inny dowolny kraj).

https://expressbydgoski.pl/223-dzwonia-do-ciebie-z-takiego-numeru-uwaga-nie-oddzwaniaj-stracisz-pieniadze-polaczenia-z-mali-22112019-r/ar/c1-14580377 :earth_africa:

1 polubienie

Świetnie. Tak myślałem. Ktoś puści Ci sygnał, Ty oddzwaniasz i zostajesz naciągnięty.

1 polubienie

Niektórym call center przydałby się porządny “call flooding” paraliżujący ich pracę.

Jestem ciekawy, skąd oszuści wyszukują numery telefonów…

Nigdy nie oddzwaniam na nieznane mi numery. Nawet na te z Polski. Jak ktoś ma sprawę to zadzwoni jeszcze raz.

1 polubienie

I to jest bezpieczeństwo przede wszystkim. Robię tak samo.
Samsung ponoć umożliwia odrzucanie numerów automatycznie, bądź blokowanie numerów poza książką telefoniczną. Mam Samsunga na oficjalnym Androidzie 9, ale takiej opcji nie znalazłem.

Znikąd. Jadą automatem po kolei.

Odnawiam. Tylko to mnie interesuje i koniec tematu.
Napisałem: “Samsung ponoć umożliwia odrzucanie numerów automatycznie, bądź blokowanie numerów poza książką telefoniczną. Mam Samsunga na oficjalnym Androidzie 9, ale takiej opcji nie znalazłem.” Czy tak rzeczywiście jest? Maniak GSM może wypowiedzieć się?

Kliknij na numer i wybierz spam/blokuj cokolwiek
Lekarstwo na niechciane połączenia to Odebrać telefon w sklepie Play

Taka opcja jest praktycznie w każdym smartfonie/telefonie. Nawet w Nokii 3110 miałem :slight_smile:

W moim P9L stosowne opcje znajdują się w szeroko rozumianej “ochronie przed nękaniem”:

Dzięki.