Dwa Zasilacze W Jednym Komputerze


(Czader33) #1

Witam was wszystkich i pozdrawiam.

Chcę podłączyć dwa zasilacze na jeden komputer i mam z tym duży kłopot bo chcę to zrobić dobrze i żeby wszystko sprawnie chodziło.

Na początek opisze wam moje 2 zasilacze. Pierwszy zasilacz jest od niedawna ma zaledwie 7 miesięcy jest 400W oto on Zasilacz ModeCom FEEL III-400ATX możecie wpisać model i wyszukać na morele tam znajdziecie pełny opis w razie jakiś pytań co do tego zasilacza, no a tu drugi COLORSIT Switching Power Supply 350W i mam go ponad kilka lat na pewno z 2 lata ma tu macie do niego screenshota:

http://www.allegaleria.pl/images/ootuhr ... itnz3d.jpg

http://www.allegaleria.pl/images/j036tm ... mww26m.jpg

No to z mojej strony to na tyle wiec czekam na waszą pomoc.

Proszę nie pisać mi że wolicie żebym kupił jeden a porządny wiem o tym ale no cóż jest taka sytuacja finansowa i trzeba brać, szukać, robić to co się ma.

Jeszcze raz pozdrawiam.


(freedom) #2

Może najpierw napisz przy jakiej konfiguracji sprzętowej mają działać oba zasilacze. Feel III (w przeciwieństwie do I i II) jest całkiem znośnym zasilaczem (posiada działające zabezpieczenia), natomiast Colorsit znajdziesz na każdej czarnej liście i naprawdę nie polecałbym go używać nawet samego, a co dopiero w parze z innym.

http://forum.purepc.pl/topic/240761-dwa ... omputerze/


(Czader33) #3

Fell ma być podłączony pod płytę główną i pod EPS12Vczyli gniazdo procesora a COLORSIT ma być podłączony pod 2 Dyski jeden 120GB/250GB i pod nagrywarkę.

Oto mój sprzęt:

  • Płyta główna Asus M4N68T LE V2

  • Procesor AMD Athlon II X2 250 3.0GHz

  • Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 430 1GB GV-N430-1GI

  • Pamięć Kingston KHX1333C9D3B1/4G

  • Sony AD-5280S-0B Wewnętrzny PC


(freedom) #4

Jakiś powód takiego cudowania? Cały zestaw nie powinien przekroczyć w stresie nawet 200W, a Feel III 400W na 12V ma przynajmniej ~260W. Możliwe, że nawet więcej, ale producent nie podał na tabliczce znamionowej łącznego obciążenia dla tych linii, więc lepiej przyjąć dolną granicę. O ile jest sprawny, będzie działać z tą konfiguracją bez żadnych problemów.


(GL1zdA) #5

Da się to zrobić, oczywiście trzeba odpowiednio połączyć kable, żeby drugi zasilacz się uruchamiał, albo uruchamiać go kawałkiem drutu. Będzie to działać, ale może skończyć się awarią.

Jak znasz się na elektronice, to połącz tak jak radzą tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1608714.html

Jak się nie znasz, to odpuść sobie, bo skończy się wydatkiem większym niż koszt mocniejszego zasilacza.


(Czader33) #6

mylisz się grałem w BF3 zaledwie 20 min a ten Fell nie daje rady był tak gorący że jak dotknąłem go to z moich palców para ciepła leciała od tamtej pory nie gram w gry nawet w PES 2012 grałem i zasilacz ciepły był

-- Dodane 02.08.2012 (Cz) 19:03 --

dobra dz za linki wejdę poczytam i pomyśle czy warto :slight_smile: dzięki z waszej strony..pozdrawiam


(freedom) #7

Może jednak nie jest do końca sprawny lub masz słabo wentylowaną budę, co w połączeniu z obecnymi upałami daje wiadome skutki. Skoro pod drugim zasilaczem chcesz trzymać wszystkie dyski i napędy, a pod Feelem resztę, proponuje po prostu (dla testu) odłączyć napęd oraz jeden dysk i sprawdzić jak wtedy zachowuje się sprzęt na obecnym zasilaczu.


(Czader33) #8

tak zrobię dz jeszcze raz :slight_smile:


(sadaj72) #9

Co osiągniesz przez odciążenie feela o jakieś 20W?


(Czader33) #10

już mówiłem dz za wszystko sam ustalę czy to coś da czy nie pa temat to zamknięcia :slight_smile:


(Rovou5hou) #11

Spróbuję zgadnąć, naczytałeś się o profesjonalnych zasilaczach redundantnych w standarcie EPS12V i chcesz to chałupniczo skopiować w domowych realiach? Odpuściłbym sobie. Szczególnie, że to Twoja płyta to tania budżetówka ATX, a nie serwerowe wieloprocesorowe monstrum wymagające zasilki EPS. Tak na marginesie, EPS12V to nie dodatkowa wtyczka P4 zasilajaca procesor w płytach ATX 2.x.

Przy tym zestawie nawet Twój Feel będzie się nudził, o ile jest sprawny. Jednoczesne podłączanie Colorszita nic nie da.