Dwa źródła jeden zestaw głośników

Posiadam głośniki Logitech Z207 mają jedno wejście mini Jack i jest do nich podłączony komputer. Czy można podłączyć do głośników dwa źródła dźwięku za pomocą rozdzielacza?
Jest też opcja opcja sparowania maksymalnie dwóch urządzeń przez Bluetooth, ale urządzenia które chcę podłączyć nie mają Bluetooth.

Widziałem taki rozdzielacz za 5 zł, ale nigdy nie wykorzystałem. Pewnie będzie można, ale nie włączaj wtedy drugiego, kiedy gra pierwsze, bo zrobisz sprzężenie lub inne zakłócenie.

Jak pisze poprzednik, użyj rozdzielacz audio, można kupić za kilka złotych na allegro, czy w innym sklepie ale upewnij się, że kupisz stereo.

Z doświadczenia powiem aby nie kupować wersji ze zdjęcia, tylko na kablu.Rozdzielacz-ROZGALEZIACZ-maly-Jack-3-5-stereo-0818

Nie rozdzielacz tylko switch audio.

2 polubienia

Znalazłem takie coś, nada się https://www.delock.de/produkte/G_87699/merkmale.html?setLanguage=en ?

No to co podałeś zadziała, ten który podał cezar też zadziała. Tylko rozumiesz że to jest switch
więc będziesz miał opcje przełączania pomiędzy źródłami dźwięków, a nie odtwarzania obu na raz.
Jeżeli chcesz zrobić aby dwa źródła dźwięku grały razem to potrzebujesz miksera a nie switcha.

w ramach ciekawostki to co podał maskanietka to przejściówka z dwóch kanałów mono na jeden stereo i efekt który byś otrzymał to zupełnie co innego.

…otóż nie. Miałem podobne rozwiązanie i służyło mi podłączania dwóch par słuchawek do jednego wejścia jack.

Efekt który otrzymasz to, z lewej słuchawki/głośnika będziesz miał jeden kanał pierwszego źródła dźwięku a z prawej słuchawki/głośnika będziesz miał też jeden kanał ale z drugiego źródła dźwięku. Gdzie kanały w utworach stereo nie są jednakowe zwykle.

Efekt jaki otrzymywałem to dwie pary słuchawek działające w pełni stereo podłączone do jednego gniazda jack!

Ale o co wy się kłócicie? Jacki można połączyć jak się komu podoba albo potrzebuje. Są mono do stereo, są stereo do stereo, są łączące mikrofon ze stereo (akurat nie ten przypadek bo tutaj wyjście jest 3 polowe - stereo)… :thinking:

No ok, racja mówiłem o mono a są jeszcze stereo stereo… ale jeżeli ze słuchawkami ma to sens to puszczenie sygnału w drugą stronę moim zdaniem nie. Intuicyjnie jak na to się patrzy to wpinasz wtedy bezpośrednio jedno źródło dźwięku pod drugie źródło dźwięku…

I po co mądrkujesz! Ekspert z Ciebie, że klękajcie narody. Jak Ci wytknąłem błąd, który podałeś w ramach “ciekawostki” to, w odpowiedzi, opisałeś mi efekt, który rzekomo otrzymywałem. Chyba lepiej wiem co w słuchawkach słyszałem?!?!
Uwielbiam samomianujących “specjalistów”, od pół roku udziela się na forum to już wszystkie rozumy pozjadał.
W rewanżu równie mądra ciekawostka:

No to skoro z Ciebie taki specjalista to powinieneś wiedzieć ze takie przejściówki to w większości mono na stereo oraz oczywiście wiesz jak wyglądają kanały w ścieżce stereo. Co więcej proponujesz to rozwiązanie w przeciwna stronie, bo u Ciebie działały słuchawki?

Jeżeli użyjesz przejściówki mono stereo to na głośnikach czy co tam chcesz podłączysz otrzymasz taki efekt, że lewy będzie grał co innego niż prawy więc nie wiem o co mędrkujesz. Cały czas mówimy o 2 wejściach na 1 wyjście a nie o twoich słuchawkach.

Dodatkowo nie zachęcaj do użycia takiego rozwiązania. Podłącz dwa źródła dźwięku na jedno wyjście po prostu świetny pomysł. Skoro działa po co ludzie w ogóle wymyślili miksery? Przy tak cudownym rozwiązaniu najbardziej prawdopodobne jest że wpłynie sporo na jakość dźwięku i będzie chociaż jedno źródło dźwięku kiepskie, ale w twoim wypadku podłącz np. cdka i komputery pod głośnik jako źródła dźwięku (aby oba miały własne uziemienie) i nagraj telefonem to chętnie sobie pooglądam jak się zachowa przy dwóch różnych uziemieniach, jak mi szczęście dopisze może sobie coś spalisz.