Dwie aktualizacje z lutego 2021 nie chcą zainstalować się

Dwie aktualizacje nie chcą zainstalować się. Pobrać je mogę bez problemu, ale po ponownym uruchomieniu komputera jest informacja o wycofywaniu zmian w momencie, gdy instalacja aktualizacji dojdzie do 100%.
Pobierałem również ręcznie, z katalogu Microsoft aktualizacje a efekt wciąż ten sam.


Windows Update póki co mam wyłączony, bo aktualizacje potrafią same zainstalować się a później zapętla się system (2/3 razy) po ponownym uruchomieniu go właśnie przez to, że aktualizacje nie chcą zainstalować się.

MS jeszcze wydaje poprawki na tego antyka? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wydaje :smiley: Ciekawe kiedy całkowicie porzuci wsparcie.

Szkoda tylko, że olewają kilka znanych i udokumentowanych podatności, bo uznali, że to się nie opłaca już portować wstecznie :wink:


Spróbuj odinstalować ręcznie wszystkie frameworki i pobrać nowe z serwerów ms.

Może nawet nie potrują wstecznie a wydają dla tych do dają radę wydać np. “190 zł” za przedłużone roczne wsparcie na 1 stanowisko.

Potem drugi rok chyba już kosztuje wtedy podwójnie czyli z “380” a 3 z “760” (“styczeń 2023”), pewnie pokrywa się z końcem aktualizacji dla Windows 8.1.

Niby 3 lata wychodzą około 1300 zł - trzeba by pewnie brać poprawki, że na sztywno pewnie nie przeliczyli cen z kursem “NBP”.

Ciekawe też czy zabezpieczyli się przed mechanizmem do oszukiwania, że przedłużenie licencji się wykupiło i uaktywniło w systemie.

Na drugiej partycji mam jeszcze Win10, przełączam się między systemami, więc aż tak bardzo mi nie zależy na “siódemce”. Ale fajnie byłoby poznać przyczynę, dlaczego aktualizacje nie potrafią zainstalować się.

Ja mam podejrzenie, że może błąd w teście kompatybilności, bo ja mam wykrywane tylko “narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania”.

Niby w systemie na liście programów widnieje .NET 4.8 ale ale z datą instalacji listopad 2019.

Kilka dni temu pobierałem ręcznie z katalogu aktualizację .NET. Zainstalowała się, ale tak jak wspomniałem wcześniej, wycofuje zmiany za każdym razem.

Usunąłem Win7 z dysku, całkowicie wróciłem do “dziesiątki”. Temat nieaktualny z mojej strony.