Dwie karty dźwiękowe

Hej. Mam pytanko. Pamiętacie te stare karty dźwiękowe zewnętrzne, które towarzyszyły Windowsowi 98? :slight_smile: Miały kształt trapezu. Tak więc za chwilę do nich się odwołam, bo mam pewien problem/pytanie.

Opcja 1

 

Dwie stare karty dźwiękowe zewnętrzne

 

Gdy wsadzę do starego PCeta dwie dźwiękówki, to czy jest możliwość korzystania z nich obydwu na raz? Wiem, że to możliwe, jeśli chcemy wysyłać dźwięk do jakiś urządzeń. Mnie interesuje jednak wejście. Chcę program oraz sposób, jak nagrać 2 niezależne ścieżki audio na raz w czasie rzeczywistym. Do jednej karty nie wepnę do liniowego i mikrofonowego, bo są zależne od siebie te wejścia, powiązane czy też połączone. Potrzeba drugiego sprzętu. Więc czy da radę tak?

 

Opcja 2

Karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną oraz stara zewnętrzna

Problem jak w opcji 1 tylko, że karta dźwiękowa jedna jest zintegrowana

 

Opcja 3 

Stara karta dźwiękowa oraz mini karta dźwiękowa USB

 

Jak wyżej.

 

Podpowiem, że coś tam już wyszperałem i coś o wirtualnej karcie przeczytałem. Nasunął się jednak program Virtual Audio Cable. Więc może komuś coś zaświta. :wink:

Przyszły mi do głowy dwa pomysły rozwiązania twojego problemu…

  1. Jeżeli nie zależy ci na “stereo” można na jednym kanale nagrywać jedno źródło a na drugim drugie, wtedy wystarczy ci jedna karta dźwiękowa.

  2. Jeżeli efekt “stereo” jest wymagany to można uruchomić dwa programy do nagrywania jednocześnie i w jednym ustawiasz pierwszą kartę dźwiękową do nagrywania a w drugim drugą. Nie każdy program da się uruchomić w dwóch instancjach wtedy trzeba by użyć dwóch różnych programów.