Dwie karty graficzne, jak sprawdzić która działa W

Witam, mam laptopa z Windows 8. Mam dwie karty Intel i GeForce. Jest tutaj coś takiego jak chyba NVIDIA Optimus, ale skąd mam mieć pewność, że w czasie gier załącza mi się GeForce ? Jestem w stanie to jakoś sprawdzić ?

I przy okazji takie pytanko czy na laptopie z kartami Intel i Geforce GT 620M z prockiem B970 2,3ghz i 4 GB RAM. To Assassin’s Creed 3 powinien działać normalnie czy mulić ?

Zły dział, ale to nie moja sprawa.

Aby sprawdzić, która karta jest wykorzystywana odpal grę zminimalizuj następnie na pulpicie koło zegarka poszukaj ikonki taki jakby kolorowy wskaźnik użycia/obciążenia o nazwie Aktywność karty graficznej NVIDIA dwu klik i Ci powie czy jest używana.

Co do wydajności trudno mi powiedzieć, ale u mnie AC3 na laptopie z podpisu buja płynnie przy 1366/768 na max z cieniami na minimum. A przy podłączeniu do TV 1920x1080 płynne, ale wszystko na normalnych(to odpowiednik niskich w tej grze)

Grę minimalizujesz. PPM na pulpit > Rozdzielczość ekranu > Ustawienia zaawansowane. W polu Typ karty wyświetli się używana

Witam, sprawdziłem jak jest bez odpalania gier.

Jak wejdę w tą rozdzielczość itp. mam tak:

Typ karty Intel® HD Graphics

Całkowita dostępna pamięć graficzna 1664mb

O GeForce 620M nic.

Jak w menedżerze urządzeń wyłącze GeForce nic się nie zmienia.

Jak wyłącze kartę Intel to pokazuję się w tej rozdzielczości takie coś:

Typ karty: Microsoft Basic Display Driver

pamięć 256 mb

Wydaję mi się, że GeForce jest lepszy. Jak z tej karty mam korzystać ?

Karta GF się włącza tylko w grach lub aplikacjach dla których jest ustawiony profil w sterowniku więc NAJPIERW ODPAL GRĘ i dopiero sprawdzaj.

Po drugie Geforce nie jest potrzebny jak nie grasz zintegrowany Intel sobie świetnie poradzi z filmami i internetem.

W managerze nic nie wyłączaj obie mają być włączone.

Właśnie sprawdziłem. Jak włączyłem Assassina C 3 to strasznie mulił. Dodałem gre w ustawieniach Nvidia i działa super. Więc dlaczego się samo nie załącza tylko muszę w opcjach dodawać grę ?

Zaktualizuj sterowniki profil AC3 pojawił się bodajże w 310.50 dopiero bo wtedy gra miała premierę u mnie samo się przełącza w AC3 i w sumie w każdej grze, ale ja aktualizuje sterowniki co jakiś czas.