Dwie karty graficzne PCI PCI Express

Cześć. Jestem laikiem, jeżeli chodzi o montowanie PC-tów, ale przy czyszczeniu zauważyłem, że gniazdo PCI kształtem zdaje się mieć możliwość przyjęcia karty graficznej. Jedną mam już zainstalowaną w PCI Express, ale pomyślałem, czy w jakiś sposób nie wykorzystać starej, już nie używanej, jako swojego rodzaju boostera. Czy to w ogóle jest możliwe, żeby grafa działała w PCI? Jeżeli tak, to czy można “sparować” ze sobą dwie różne karty, zainstalowane w dwa różne gniazda? I jeżeli to możliwe, to w jaki sposób? Słyszałem o cudach jak Crossfire, ale byłbym wdzięczny, jakby mi to ktoś wyłożył łopatologicznie. :smiley:
Płyta główna: Gigabyte GA-VM900M
Zainstalowana k. graficzna: GeForce GT220
Stara k. graficzna: GeForce 9400GT
System: 7 32-bit

Do PCi zamontujesz tylko karte PCI a PCiE to jest inny typ zlacza.Dwie karty graficzne sa pomocne w wirtualizacji jak sie chce przypisac VMce dana kartę graficzna.Inaczej to nie ma praktycznego zastosowania.

A bardziej przyziemne zastosowanie to dodatkowy monitor (monitory) na biurku.

Do powyższych wypowiedzi, należałoby jeszcze dodać: twoja płyta główna ma tylko jedno złącze PCI-E, więc jeśli GF9400 GT nie jest jakąś egzotyczną wersją, rzeczywiście posiadającą złącze PCI (standardowo te karty miały złącze PCI-E x2), to nijak jej nie zainstalujesz.
Natomiast, nawet jeśli miałbyś dodatkowe złącze PCI-E, to i tak karty te są na tyle odległe technologicznie, że mogłyby funkcjonować jedynie jako osobne twory (tryb SLI jest dla nich nieosiągalny).