Dwie karty graficzne w lapku = problem

Witam!

Piszę do Was z pytaniem czy jest jakiś sposób aby wyłączyć zintegrowaną karte graficzną w laptopie. Niestety karta Intela jest domyślną i nie potrafie w żaden sposób przełączyć się na Radeona, nawet w programie everest pokazuje mi że mam tylko Intela - co skutkuje zacinkami w grach i słabymi osiągami kompa.

Sprawdzałem sterowniki na stronie HP jest napisane że najnowsze są zainstalowane na moim sprzęcie.

http://img829.imageshack.us/img829/3743/kartagraf.png

Mój laptop to HP Pavilion dv7-6b30ew

natomias włączając widok tekstowy karta jest wykrywana …

http://img267.imageshack.us/img267/3769/kartagraf2.png

Jeśli ktoś jest w stanie napisać mi jak wyłączyć karte zintegrowaną to proszę o pomoc :).

W przypadku Radeonów jest chyba podobnie jak z Nvidią. Sprawdź w sterowniku, czy programy mają być uruchamiane na grafice Intela, czy na AMD. Możesz też kliknąć PPM na skrót gry -> Uruchom z procesorem graficznym -> wybierasz kartę AMD. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj przełączyć grafikę w BIOSie.

Niestety nie ma takiego wyboru, jest tylko :

http://img692.imageshack.us/img692/1571/beztytuugut.png

ew. jest opcja przełączania grafiki z którą coś chyba jest nie tak bo przy moim sprzęcie mam w LoL’u 60FPS a koledzy z i3 i tą kartą mają po 120-150…

Niestety nie wiem jak to zrobić w BIOSie - jeżeli ktoś mógłby pomóc ze szczegółową instrukcja to będę wdzięczny.

A odpalałeś jakąś bardziej wymagającą grę? Bo wygląda mi to tak, że LoL działa na zintegrowanej grafice, a dedykowana jest wtedy wyłączona dla oszczędności akumulatora. Co do zmiany karty w BIOSie, jak będę restartował lapka to zwrócę na to uwagę, jednak w Twoim BIOSie opcje mogą wyglądać trochę inaczej.

Bf3, czasami laguje a czasami nie dlatego przestałem w niego grać, bo ktoś to mnie strzela a ja mam laga …

Niby jest wyłączona a wentylatory chodzą cały czas jak LoL jest włączony a jak jestem w necie to już nie.

W lolu masz 60 fps ponieważ naprawdopodobniej masz włączoną synchronizacje pionową. Wcześniej jak koledze właśnie pomagałem wyczytałem że jeżeli w laptopie sa 2 karty zintegrowana i ta wydajniejsza to gra włącza się z wydajniejszą kartą jeżeli się myle musisz wejść do biosu i znaleść w biosie opcje związaną z wyłączeniem karty zintegrowanej już nie pamiętam dokładnie jak ta opcja się nazywała ale jak będe miał więcej czasu to Ci dam znać.

Nie nie mam synchronizacji pionowej :slight_smile: już to sprawdzałem :slight_smile:

No właśnie potrzebowałbym info jak tą zintegrowaną wyłączyć bo ja nie mam pojęcia …

U mnie w lapku jest tak: Configuration -> Graphic Device -> ze Switchable Graphics zmień na tą drugą opcję. Jednak u Ciebie w BIOSie może się to różnić.