Dwie karty graficzne w laptopie


(Martin 626) #1

witam, mam laptopa Asus X52JC-EX325 który posiada dwie karty graficzne: nVidia GeForce 310M + Intel HD Graphics. Mam z tym pewien problem a mianowicie: podczas próby włączenia gry wyświetla się że gra nie jest kompatybilna z kartą graficzną. myślę że jest to skutkiem tego że laptop widzi tą drugą kartę - Intel HD Graphics. mam pytanie czy da się z tym coś zrobić. z góry dziękuje za rady i pozdrawiam.


(Impel) #2

wyłącz ja w menadzerze zadan moze ?


(djkamil09061991) #3

W menedzerze zadan??? lol

Radziłbym poszukać w biosie, ewentualnie spróbuj wyłączyć jedną w menedzerze urządzeń


(Martin 626) #4

Niestety to nic nie daje ,próbowałem to wcześniej. Efektem jest mniejsza rozdzielczość i grafika taka jak bez sterowników.


(kk23) #5

A jaka to gra, bo GF 310 też nie nadaje się zbytnio do grania w bardziej wymagające tytuły.


(Martin 626) #6

nie chodzi tu o grę. nie włącza się kilka gier nie tylko jedna bez względu na wymaganie tej gry czy innej. laptop ma tą technologie optimus która przełącza te karty między sobą w miarę potrzeb. może potrzebne jest jakieś oprogramowanie.


(Mako Meteora) #7

Wyłączyć całkiem chyba się nie da, ale jest pewien sposób który sam wykminiłem i u mnie pomógł.

Wchodzisz w menadżer urządzeń, wybierasz karte intela, wchodzisz we właściwości sterownika, ustawiasz go jako podrzędny, a drugą kartę jako nadrzędną i po problemie.


(Sliwa89) #8

Aby nie otwierać nowego tematu przyłączam się do tego wątku. Opisana przez Ciebie sugestia nie pomaga, ponieważ przez wybór kart graficznych wybierajać Nvidia(ustawiona jest jako domyślna ale jej nie przełącza) i dalej otrzymuje komunikat o braku kompatybilności.


(Michal971) #9

jak mam wejść we właściwości sterownika ? Ustawić go na podrzędny ?! Ja mam asuska k53sj z kartą nVidia geforce gt 520M 1 gb i zintegrowaną intel hd graphics 3000 i nie wiem jak ustawić żeby mi komp używał karty nvidia a nie intela ! Macie jakieś pomysły ? W biosie nie mam żadnej opcji z tym związanej. Sry za odkopywanie tematu :frowning: