Dwie karty graficzne w laptopie

Witam

Posiadam od ponad 2 lat laptopa dell inspiron 1545.Gram na nim czasem w gry i ostatnio coś przypomniało mi się że w nie których laptopach są właśnie 2 karty graficzne.Sprawdziłem w książkę o moim laptopie którą dostałem razem z nim i jest napisane:

Kontroler wideo Ati mobility Radeon HD 4330 i GMA X4500HD, lecz wchodząc przez mój komputer do menadżera zadań mam tylko jedną kartę "Mobile intel 4 series express chipset family)

Jest możliwość uruchomienia tej drugiej karty być może gry będą trochę płynniej chodzić niż od tej intelowskiej.

Z góry dziękuje za pomoc ![-o<

Nie mam możliwość. W twoim egzemplarzu nie ma dwóch kart graficznych. Po prostu instrukcja (książka) jest wydrukowana hurtowo dla modelu twojego i tego z HD4330 - taki oszczędności aby nie drukować dwóch instrukcji, tylko jedną do wszystkiego. Tak samo jak wejdziesz na strone della, znajdziesz Dell Inspiron 1545, i w specyfikacji masz wymienione kilka procków, co wcale nie oznacza że on ma je wszystkie w sobie, tylko że ten model występuje z różnymi procesorami, tak samo i grafiką.

Po za tym dwa lata temu nie było czegoś takiego jak dwie karty graficzne w laptopie, nie wiem czy dobrze się orientuje ale ta technologia weszła od serii AMD Radeon HD 6xxx ewentualnie ostatnie modele HD5xxx

Dziękuje za odpowiedz :wink:

A więc temat do zamknięcia

michal.a86 , Mylisz się. Już dobre 3 lata montują po 2 karty graficzne.