Dwie karty graficzne

I po takich słowach tracę szacunek do kogoś że się zna i gada co mu tylko przyjdzie na myśl ,jak już każdy wie,widać oprócz ciebie ,SLI jest ograniczone tym że działają tylko karty 100 % identyczne,dosłownie muszą się zgadzać checksumy,liczba pinów,pamięci,szyna i vendor,więc nie pisz że niektóre karty mogę się lubić,bo to głupoty totalne.Please don’t bullshit next time .

PS.Nie porównuj testów syntetycznych (3dmark ) z rzeczywistą wydajnością którzy mogli by powiedzieć po prostu w grach,gdzie różnica jest kolosalna,a dlaczego a tuż dlatego że 3dmark mierzy wydajność całego komputera,więc gdy masz lepszy CPU,więcej pamięci itp,liczba pkt będzie większa ,więc wydajność którą pokazuje 3dmark trzeba brać z przymrużeniem oka brać te wyniki do siebie.

Widzę, że burza przeszła, mogę się więc jeszcze raz zapytać ;D

Jaką polecacie mi kartę graficzną (w miarę najtańszą), by dorównała temu screenowi i w jaki granicach byłby koszt (1280x1024) ? :

Obecnie w IV mam 260 MB (na screenie jest 1000 ;p)

gta1s.jpg

Na obecnym GeForce pracuję już chyba 4 lata. Przez ten czas testowałem gry takie jak FIFA 07, Crysis czy Kane Lynch (stare dzieje) i chodziły, rzecz jasna na najmniejszych detalach, bardzo płynnie, bez zacinki.

W jaką kartę najlepiej zainwestować, by dobrze mi się sprawowała przez kolejne 3-5 lat, tyle, że w nowych grach (GTA IV, Mafia II, czy DiRT 3) nie musiałbym zmniejszać detale do minimum, wraz z rozdzielczością (obecnie w ponad 60% gier gram na rozdziałce 800x600 ;/).

Ilość pamięci nie odzwierciedla wydajności karty,choć powiem tobie by grać w GTA 4 na najwyższych detalach,potrzeba nie tylko szybkiej karty ale i karty z dużą ilością pamięci,więc 1 gb jak najbardziej będzie wykorzystane,sam wymieniałem komputer po to by pograć w GTA 4 i się nie zawiodłem,trochę przeszło postów wymieniających swoje racje i zdania,więc nie pamiętam kto co polecił,to polecę ponownie,polecam HD 4850 z 1GB pamięci,jakieś 360 zł,ewentualnie w tej cenie masz słabszego 9800 GT a koło 400 zł masz GTS 250.

Pozdrawiam

Mam jeszcze pytanko:

  • czym różni się karta HD 4850 od HD 4870 i HD 4890 ?

I czy byłbyś w stanie (lub ktoś inny) powiedzieć mi mniej więcej, ile w poszczególnych kartach (HD 4850, 9800 GT i GTS 250) miałbym “pamięci” w IV (na screenie jest 1000 MB, ile miałbym w tych trzech kartach). Nie chcę tutaj dogłębnie wycisnąć każdej drobnostki i Was zamęczać, ale nie chcę też popełnić jakiegoś małego błędu…

Jeśli parametry komputera są potrzebne do tych “obliczeń” z IV, proszę:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6320 1,86GHz 1,87 GHz

RAM: 2 GB

Płyta główna: GigaByte 945P-S3

Zasilacz : Tracer 400W IMPULSE 797

Zasilacz do wymiany,procesor trochę podkręcisz OC,masz E6300 a on się zacnie kręci( 2,5 ghz to dosłownie minimum) ,a różnica między tymi kartami leży że HD 4870 to powiedzmy karta od której się wszystko zaczęło:),na tej karcie zablokowano rop’sy,tmu,ucięli SP i zrobili HD 4850 pod pamięciami DDR3,a HD 4890 to podkręcony HD 4870 z większą liczbą SP.Polecam HD 4850 ze względu na stosunek wydajności do ceny i wersja 1 GB kosztuje od 350-370 zł w dobrych sklepach.

Czyli na chłopski rozum, wymieniam zasilacz, podkręcam procesor (yhy, ciekawe jak :lol: ), kupuję HD 4850.

Odpinam 7600GT, podpinam HD 4850 i działam ? :smiley:

Aha, i czy na HD 4850 zadziała mi DX10 (m. in. Just Cause 2, Microsoft Flight Simulator X czy Crysis) i DX11 (DiRT 2) ?

Podpowiedz mi jeszcze proszę, czy karta HD 4850 podpięta do obecnego zasilacza spowoduje jakiś problem ?

Nie będzie wykorzystywana w większości moc karty ?

Coś mi się spali ? :?

To czy zasilacz się spali,to bym się raczej zapytał wróżki,ale zasilacz jest słaby i może paść odrazu lub po tygodniu albo kiedyś tam.Zasilacz potrzebuje także odpowiedniej mocy i natężenia na odpowiedniej linni ( 12 v ,najlepiej aby była podwójna) i także odpowiednie natężenie (no uważam że 18 A na linni to jest standard),by karta działała stabilnie i nie było dziwnych anomalii. A czy będzie chodziły gry,oj napewno,co do Crysisa kwestia rozdzielczości,a Dirt 2 będzie chodził pod DX 10,bo HD 4850 obsługuje Dx 10.1

Mam Vistę, na której jest DX10, nie jestem pewny, czy jest DX11… jest ? ;d

Wiem, że na Se7en jest DX11, ale nie śpieszy mi się z kupnem nowego Windowsa.

Poza tym, DiRT 2 obsługuje tylko DX9 i DX11 (brak 10-tki :expressionless: )

Czyli mając kartę HD 4850 nie mam co liczyć na grę w DX11 ?

Nie ma co liczyć,a co do Dirta to powiem że nie wiem do końca,nie grałem nie wiem,nie ma szans by efekty DX 11 ruszyły na HD 4850,jest to sprzętowa obsługa a nie softwarowa.A vista chyba ma dx 11,w końcu to to samo co 7,oparte na tym samym jądrze,ale z tego co wiem to DX 11 w viscie jest po zainstalowaniu Service pack 2.

Tutaj piszą, że DX11 “działa” dopiero od kart z serii 5000. Nie lepiej jest wydać kilkadziesiąt złotych więcej na kartę z serii HD 5xxx i nie martwić się tym, że gry będą kompatybilne z DX11, a my musimy ponownie wymienić kartę… ?

Tylko jeszcze kwestia, czy na obecne czasy się to opłaca, czy wszystkie karty z tej serii (5xxx) są lepsze od takiego HD4850, czy mój komputer (z nową katą i zasilaczem) uciągnie DX11 i czy będzie widocznie większy koszt ?

btw. chyba masz rację, mam SP2, Vistę i DX11 :smiley:

75848581.jpg

Za kartę o wydajności HD 4850 z dx 11 musimy wydać jakieś 450 zł, jest to karta HD 5750.

A mógłby mi ktoś jeszcze przybliżyć różnice między DDR3 a DDR5 ?

Nie za bardzo orientuje się w tych cyferkach…

gural777, to osobiście od HD 5750 polecasz HD 4850, czy na odwrót ? ;D

Bierzesz to co na co cię stać,ja tobie doradziłem najlepszą kartę z stosunku cena/wydajność,nie każe ci brać karty tańszej ,skoro masz więcej kasy,a różnica między DDR5 a DDR3 jest,ale to dużo zależy od tego na jakim rdzeniu oparta jest karta.

Każdy wie ?

A zajrzałeś na tą stronę którą podałem ? Wiem, że nie bo jakbyś zajrzał to byś przeczytał to:

Ale chyba Ty jesteś mądrzejszy niż firma, która jest wydawcą tej technologi i za jej poprawną prace odpowiada przed klientami. Bo przecież każdy wie, że Ty jesteś najmądrzejszy… napisz do nich maila “Please don’t bullshit next time”

Tak więc ze swoją pseudo wiedzą i z tym co według Ciebie jest “powszechnie znanym faktem” możesz sobie iść do piaskownicy babki lepić, a nie wypowiadać się w sprawach o których nie masz pojęcia. I to nie jest moja opinia tylko fakt.

Nie posiadasz wystarczającej wiedzy, a wypowiadasz się co najmniej jakbyś był jakiś autorytetem.

Ponadto jesteś ignorantem, nawet nie chciało Ci się przeczytać linka podanego na tacy i zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Dziękuje tylko, że w pracy nie mam kontaktu z takimi pseudo specami bo by nas wszystkich pozabijali.

@autor tematu

Idź z komputerem do sklepu i dobierz coś na miejscu. W ten sposób jakby co to będziesz mógł mieć pretensje do sklepu i podstawę do reklamacji.

Zamontują Ci na miejscu i sprawdza czy chodzi…

Oczywiście możesz zrobić wszystko sam, ale potem pretensje możesz mieć tylko do siebie.

" Od strony sprzętowej

platforma SLI zbudowana

jest z dwóch

podstawowych

komponentów: płyty

głównej, wyposażonej w

dwa łącza PCI-E x16 oraz

z dwóch kart graficznych

opartych o ten sam układ,

zdolnych do połączenia.

Gwarancją poprawnej

współpracy są dwie

identyczne karty jednego

producenta,

najlepiej wyposażone

nawet w identyczną wersję

BIOS. "

@gural777

Szkoda tylko, że zapomniałeś podać źródło cytatu, zrobię to za ciebie:

http://www.frazpc.pl/artykuly/261341,SL … nosci.html

Chciałbym teraz zwrócić uwagę na jedną podstawową sprawę:

"Marcin Wilczak | 29.07. 2005 00:00 "

Ten artykuł ma 5lat… czy trzeba tłumaczyć co to oznacza?

Naprawdę chcesz się ośmieszać dalej?

Uważasz, że informacje podane na oficjalnej stronie nVidii są sfingowane?

Bo nie widzę sensu szukania kontrargumentów na fakty…

Miej chociaż honor przyznać się do błędu, na przeprosiny i tak nie liczę bo wiem że Cie na nie nie stać.

I następnym razem jak ktoś wytknie Ci błąd to zanim zaczniesz go mieszać z błotem, sprawdź czy aby nie ma racji.

Widzisz podałem newsa z tego czasu co ty ze swoimi 6600 GT w SLI ,co wogle mnie rozbroiło,co do działania SLI słychać więcej negatywów niż pozytywów,jak narazie stoi dobrze pod względem wydajności a nie pod względem sprzętowym,a czy popełniłem błąd, Możliwe ( och,to cię zaskoczyłem) , nie korzystam z kart Nvidii od paru latek i nie mam styczności już dużo czasu z SLI ,bo nikt normalny nie zamontował by karty która pobiera 200 W lub 150 W w SLI,sam zaczynasz inną gadką przysłaniać głupotę zmieniając całkowicie temat,nadal czekam na twoje testy gdzie "7600 GT SLI wciąga nosem 9800 GT " ,czekam z niecierpliwością ,na to że mi pokażesz te testy lub tak jak ty powiedziałeś " Miej chociaż honor przyznać się do błędu " .

Dodane 19.08.2010 (Cz) 12:35

Xelosu po takim czasie ewidentnie nie wiesz co napisać,nie pierwszy nie ostatnim jesteś

.

Dzięki wielkie wszystkim za potrzebną pomoc.

Mam jeszcze pytanie, które odbiega w pewnym sensie od tematu.

Przy obecnym stanie mojego komputera:

GeForce 7600GT

2 GB RAM

Model systemu (?):945P-S3

Intel Core 2 Duo = ~3,6 GHz

Zasilacz : Tracer 400W IMPULSE 797

(jeśli potrzeba coś jeszcze, piszcie!)

Co muszę wymienić (i w jakich granicach będą koszty) aby pograć na stosunkowo wysokich wymaganiach w taką Mafię II

Procesor: 2.4 GHz Quad Core

RAM: 2 GB

Grafika: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 lub lepsza

lub inna nowsza gra (z większymi wymaganiami) ?

Wiem, pytanie banalne, czy dziecinne… ale w tych sprawach z mojej strony innego nie wyczytacie… :wink:

Wymień zasilacz oraz kartę graficzną (wszystkie rzeczy zostały podane w temacie). Podaj jeszcze rozdzielczość monitora, bo prawdopodobnie i tak nie pograsz w Mafię II na “stosunkowo wysokich wymaganiach” :wink:

Monitor to LG, 19 cali.

Gram w gry na stosunkowo małej rozdziałce, by była płynna animacja, ale wszystkie inne rzeczy (przeglądanie sieci itp.) na 1280x1024.