Dwie karty GTX 650 - SLI?

Czy jest szansa na połączenie SLI dwóch kart GTX 650 ?

Procesor: Ryzen 5 2600
Płyta główna: Gigabyte B450 DS3H-CF
Zasilacz: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
Wiem, ze do zasilacza będę musiał kupić jakąś przejściówkę.

No i pytanie czy będzie widoczny wzrost wydajności jakikolwiek w renderowaniu filmów, konwertowaniu w inny format i grze CS:GO ?

Procesor graficzny GTX 650 jest przestażały. Rozwiązanie z SLI prądożerne. Zysk na wydajności może być niewielki. Koszt zasilacza jak i pobór prądu przez taki zestaw niewspółmierny do wzrostu wydajności. Zastosuj jedną fajną kartę. Do CSGO i podstawowych gier, pracy w systemie powinna wystarczyć RX-560 np. 2 GB pamięci. Sporo zależy od producenta karty, modele różnią się wydajnością.

…i konstrukcja pewnie mocno “wyeksploatowana” = awaryjna :wink:

Zależy jeszcze jakie karty, ciekawostka na wideo: 2x570 praktycznie, z wahaniami raz w jedna, raz w drugą, godnie rywalizują z 2060 :wink:

RX 560 to taka 1050 2 GB mniej więcej, do podstawowych rzeczy wystarczy, ale z racji ceny 450-550 najtańsze, to sugerowałbym raczej na rx 570 4 gb od 55 czasami w promocji do 650 regularnie , patrzeć. Różnica w cenie niewielka, a konstrukcja znacznie wydajniejsza, wystarczy na dobrych kilka lat.

…tutaj natomiast wydaje się, że spora też rola procka, jaki masz?

@anon7248146 Ryzen 5 2600

Nie wiem czym rederujesz, ale jak GPU to 650 nie mają sensu, duetem może dobiłbyś do poziomu +50% czyl rx 550, 570 jest jeszcze 2x mocniejsza od 550, czyli 4x od Twojej prawie :wink: Jeżeli nie wykluczasz mocniejszych gier to i nawet 580 8GB by podeszła, ale 570 za ~~600zł dostaniesz nową.

Ale radzi sobie, do budżetowego zestawu wystarczy.
Jednak zamiast łączyć dwa raczej bym je sprzedał i kupił GTX660 za uzyskaną kasę, na SLI zyskasz może 30%, przesiadka z 650 na 660 daje 100% wzrost FPS (porównywałem te karty jakieś pół roku temu).
Obecnie za 650 możesz optymistycznie dostać 150 zeta za szt.
Za 250 kupisz 660 więc kasa powinna się zgadzać.
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-660-vs-GeForce-GTX-650
Masz porównanie.

BTW, GTX650 nie ma złącza na mostek SLI.

Ne wystarczy, do budżetowego zestawu wystarczy 2400G, prawdopodobnie wyjdzie i lepiej i taniej i mniej awaryjnie :slight_smile: .

Oczywiście masz taką kartę pod ręką i wiesz jak sobie radzi?

Nie musze mieć, wystarczy widzieć jak przegrywa z 1030… Vega 11 praktycznie jest jej równa, wiec ….

Na tym dyskusja powinna się zakończyć :wink:

Więc co?
Znaczy że się nie nadaje do budżetowego grania?
Różnica w wydajności odzwierciedla cena, kupujesz za tyle ile masz.

Masz rację, kończymy, lub czekamy na decyzję autora co dalej i ewentualnie doradzamy co kupić zamiast tych dwóch 650-tek.

Zgadłeś - nie nadaje. Argumentów nie będę mnożył: wiek & żuzycie & wydajność - zresztą mówimy tu o karcie do grafiki, a w tym obszarze autor musi się określić ile chce wydać, przy czym, jak wspomniałem, nic słabszego od 570 bym nie polecał, ew. okazyjnie 470 ktoś tu ostatnio na forum kupił z koparek bodaj po 300 zł i był zadowolony :wink:

Nie mam pieniążków a drugą 650 miałbym za darmo.

Jeżeli masz możliwość uzyskanie drugiej takiej karty za darmo to weź i sprzedaj na olx i kup jedną porządną kartę graficzną :slight_smile:

Bierz obie i spróbuj sprzedać na Allegro, może obie razem za 200-300 pójdą, wtedy już byłaby szansa na złapanie czegoś znacznie mocniejszego i nowszego :wink: np. https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-gtx-950-2gb-gddr5-128bit-2gd5-8259447207 :wink:

Powinienem ci naubliżać i bardzo chcę abyś wiedział co o tobie myślę ale to jest forum więc nie wypada.
Rusz mózgiem, który chyba posiadasz skoro potrafisz pisać.
Nie masz kasy, pograć to se możesz na nerwach matki i nagle do swojego komputera dostajesz GTX650.
Nagle się okazuje że się nadaje i to tak bardzo że ze szczęścia pobrudziłeś majtki…

Pomijając to co tam sobie myślisz o tej karcie, da się na niej grać i pracować bez problemu, nawet w 1080p i wysokich ustawieniach.
Jeżeli myślisz inaczej to możesz mi dosponsorować RTXa.

Z całym szacunkiem, ale nie mam zamiaru zniżać się do poziomu dyskusji ad persona.

Czym innym jest dostać coś za free, a czym innym kupić. Jeżeli ktoś dostaje kartę i siedział na integrze GXXX to jest OK, cos uruchomi, w cos pogra, niech się cieszy.

Natomiast w temacie zakupów podtrzymuję swoje zdanie, ze jest to mało wydajny i wysoce awaryjny złom. Dlatego zawsze, zasugeruje przy zakupie jakiegoś RX 4/5XX lub GTX 9XX, czyli coś 5 lat młodszego, 2x wydajnijszego i 100 zł droższego. Jest to wszak moja opinia, Ty możesz mieć inną i nie musimy się rzucać o to mięsem publicznie. To nie matematyka, ze jeden wynik jest poprawny.

Jak napisałem wyżej, kupujesz za tyle ile masz.
Autor napisał że nie ma na inwestycję, może zostać przy tym co ma lub sprzedać oba i kupić coś mocniejszego co obaj zasugerowaliśmy.
Dyskwlaifikowanie jednak GTXa 650 tylko za wiek nie jest rozsądne.
Daleko mu do obecnie produkowanych grafik ale na śmietnik się jeszcze nie nadaje.