Dwie karty, która lepsza?

Mam obecnie gtx 650.

Do wyboru mam HD6850 lub R7 260X. Co jest lepsze ? Tylko te dwie wchodzą w grę. Używane od znajomych za butelkę wUdy :slight_smile:

Płyta główna, którą posiadam to Gigabyte B450MDS3H, procesor AMDRyzen 5 2600 i zasilacz SilentiumPC500WVero L2 Bronze. Wiem, że zasilacz za mocny nie jest.

R7 260X

Pooglądałem parę testów i faktycznie :slight_smile:

A mój zasilacz uciągnie ? Niby potrzebny jest zasilacz 450W, ale jak to się ma do realiów ?


A ja mam tylko VGA w monitorze… :slight_smile:

https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-HD-6850-vs-Radeon-R7-260X/45vs2701
Zdecydowanie 260X.
Co do mocy zasilacza to bardzo spokojnie, ta karta z kompem weźmie około 300W. Bardzo duży zapas.
Brak VGA nadrobisz przejsciowka lub kablem choćby DVI VGA.

r7 260x jest zdecydowanie lepszy

Mam do wyboru 2karty r7 260x… jedna z nich to GV-R726XWF2-2GD, a druga znajomy nie ma jak podeslać foto ale mówi ze jeden wentylator i jakiś kijowy radiator.


Ten tutaj z screena za 160zł się opłaca ?

Aaa i sterowniki do tej karty dla Windows 10 gdzieś znajdę ? Czy stery najnowsze do Windows 8.1 ?

dla mnie niekonieczne, konstrukcja 6 letnia, spore TDP a wydajnościowo na poziomie rx550 , którego na gwarancji jeszcze masz szanse dostać za 250-300zł. Przy czym Twój procek “przytuliłby” z radoscią rx 570 lub lepiej 580 8 GB :wink:

Windows sam Ci zainstaluje po wykryciu, jak nie ejsteś asem IT, to nie baw się w aktualziacje jak wszystko zadziała :wink:

To za 160 zł czy za flaszkę?

Za flaszkę ta co ma kijowy radiator i jeden wentylator. Musiałbym dokupić chłodzenie co wyjdzie cenowo porównywalnie z tym za 160zł.

Prawdopodobnie cena do wydajności ciężko będzie kupić coś lepszego, ale to jest nadal tylko ciut lepiej od tego co masz, wydasz 160 zł, a zadowolony to raczej nie będziesz. Doskładaj do jakich 300 zł i wtedy Kupisz coś z sensem.

Po kiego diabła ;-)?
Pierwsza zasada dobrego majstra: jak coś działa, to po co poprawiać?

To ma sens, weź tańszą, a to zaoszczędzone odłóż na cos pokroju 570/580 za jakieś 3 miesiące :wink: