Dwie karty sieciowe half miniPCIE, różnie wyglądające piny, jedna nie działająca (poprawnie)

Mam dwie karty sieciowe WiFi half miniPCIE, ale wygląd pinów nie jest identyczny, w dodatku jedna karta sieciowa nie działa, pojawia się w systemie, ale od razu po chwili się wyłącza.

Jedna to Intel N1030 (na dole na zdjęciu od przodu, z BT), oryginalnie montowana w laptopach Della, druga to Realtek RTL8188CE, z jakichś biznesowych Lenovo (ta na górze na zdjęciu od przodu, to właśnie ta problematyczna karta, sprawdzana właśnie na laptopie Dell, która podobno nie ma whitelist).

Te piny mają jakieś znaczenie?

sieciowki.thumb.jpg.99456540ecccff8bb663

sieciowki.jpg

Kilka pytań na początek:

Tego Realteka sprawdzam na Dellu N5010, innego nie mam do dyspozycji. Została ona wyciągnięta spory czas temu z któregoś z tych małych, biznesowych laptopów Lenovo 12/13", chyba seria T. Nie mam pewności czy działa, chciałem to właśnie sprawdzić, ale ze względu na różny wygląd pinów chciałem upewnić się czy tutaj nie leży problem.

Powiem tak - Dell jest dość “zamkniętym” producentem sprzętu i czasem jego same części nie chcą działać w innych laptopach tej marki. Więc duże prawdopodobieństwo, że nic z tego nie będzie.